Jak mít zdravé a krásné nehty?

Mít zdravé a krásné nehty je cílem asi každé ženy. Nehty patří k dobré vizáži a to hlavě proto, že jsou vidět na první pohled. Když má někdo ruce, které vypadají dobře, dokáže udělat dojem například při pracovním pohovoru nebo jiných důležitých příležitostech, kde přijde na osobní kontakt. Je to něco, čeho si na nás druzí lidé okamžitě všimnou.

Jak tedy o nehty pečovat, aby vypadaly krásně a byly zdravé? Existuje pár tipů. Hlavní je dobrá a pravidelná péče. Prevence nás může ochránit před různými záněty způsobenými bakteriemi, které se nám usazují za nehty. Musíme proto tedy dodržovat hygienu, mýt si ruce několikrát denně. Druhá věc je správné stříhání. Některé zdroje radí zkracovat nehty pouze pilníkem, což je však špatně. Nehty by se měly stříhat vodorovným střihem a to poté, co jsme si ruce umyli teplou vodou, protože pak jsou nehty měkčí a je to snazší. Pilník by pak měl jen dokončit to, co nedokázaly udělat nůžky. Dále pro zdraví svých nehtů můžeme udělat například to, že budeme používat různé vyživovací krémy a také dodržovat zdravou a vyváženou stravu.

Další věc, která už sice není tak nezbytná, ale taky ženám může pomoct, je lakování nehtů. Někomu to přijde jako zbytečná otrava, pro jiné to může naopak být docela zábavná činnost. V dnešní době existuje mnoho druhů laků: např. rychleschnoucí, s praskajícím efektem a mnohé další. Také existují různé salóny, kde vám můžou dát nehty do pořádku během chvilky, přesně podle toho, jak vy chcete. Pro větší dojem se dají použít i umělé nehty, s různými vzory, které může žena využít jak pro významné příležitosti, tak do každodenního života.

I když jsou umělé nehty a všechny laky a přípravky a úpravy jistě skvělá věc, nic nenahradí nehty vlastní. Přirozené nehty vypadají nejlépe, pokud jsou ovšem zdravé a dostávají dobrou péči.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*