Břišní svaly a jejich tvarování

Každý sval v lidském těle potřebuje k dobrému fungování dvě věci – správnou výživu a pravidelný pohyb. Dnes budu mluvit o břišních svalech, u kterých to platí také.

Kdo by nechtěl mít na břiše pevné svalstvo, tak, aby jeho břicho vypadalo ploše a atraktivně? Existuje několik cviků, které člověku k takovému břichu mohou snadno dopomoci, pokud je opakuje pravidelně a je k jejich cvičení dostatečně motivován.
První cvik, který může pomoci vytvarovat oblast břicha, asi všichni dobře znají, protože už ho určitě někdy dělali nebo se s ním setkali na škole při hodinách tělesné výchovy. Jde o klasické „sklapovačky“. Ano, může se to zdát jednoduché, ale právě ony jsou jedním z nejefektivnějších cviků, pokud jde o zpevnění břicha. Existují takzvané malé a velké sklapovačky. Malé jsou prováděny tehdy, když člověk leží na zádech a v pravidelných intervalech zvedá hlavu a hruď. Při velkých sklapovačkách jde nahoru celá vrchní část těla. Tyto cviky jsou fyzicky namáhavější a k břišním svalům se při cvičení připojují ještě svaly zádové, takže celý pohyb je daleko komplexnější. Sklapovačky je vhodné dělat každý den, což u většiny cviků neplatí, protože některé svaly nesnesou být tak často namáhány. Břišním svalům ale takto pravidelné posilování naopak prospívá. Ideální je udělat jich denně několik (např. 30) ve více sériích, například ve třech.

Další druh činnosti vhodné pro břišní svaly je aerobní cvičení. Jedná se o cviky, do nichž je zapojeno celé tělo a při samotném pohybu je důležitá i práce se vzduchem. Pokud jsou pohyby prováděny správně i s technikou dýchání, dosáhne se spalování tuku rovnoměrně na celém těle, tedy i v oblasti břišních svalů a celá postava se jako celek výrazně zpevní. K vytvarování břicha mohou být užitečné také různé masáže se zapojením vyživovacích mastí, prováděné v profesionálních salonech specializovaných k tomu účelu.

K procvičování břišních svalů existuje dobrá motivace, protože výsledek je znát po velmi krátké době, první dokonce po týdnu pravidelného posilování. A výsledek určitě stojí za to, protože nám zajistí pevnou a dobře vypadající postavu.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*