3 hlavní výhody menších dodavatelů energie

Víte, jaké jsou největší výdaje vaší domácnosti? Ano, jedná se o poplatky spojené s plynem a elektřinou. Cílem každého z nás je jejich maximální snížení. Spokojit se ale pouze s nejnižší cenou samozřejmě nechceme. Důležitý je mimo jiné i kompletní servis spojený s lidským přístupem. Ten nám většinou nabídnou malí dodavatelé. U velkých energetických gigantů se s tímto příjemným bonusem bohužel nesetkáme! Podívejme se proto na 3 hlavní výhody menších dodavatelů energií podrobněji.

Férové jednání se vším všudy

Měli jste zařízení dodávky plynu a elektřiny u některé velké energetické společnosti? Pak jistě víte, že nějaký servis nebyl zrovna na místě. Ano, tito giganti sice nabízejí různé asistenční a doplňkové služby, nicméně jako jejich klient jste pouze anonymním uživatelem. Jediné, co vskutku bedlivě sledují, jsou měřicí metriky na plynoměru a elektroměru. U malých společností tato anonymita odpadá, jelikož se o své klienty starají precizně s co možná nejvyšší mírou starostlivosti. Na jakékoli skryté poplatky a jiné záležitosti můžete velmi rychle zapomenout.

Absence administrativy

Dlouhé smlouvy, na nichž je popsána spousta detailů, jež fakticky nepotřebujete. I tímto se vyznačují kontrakty s velkými energetickými společnostmi. Většinou se v moři textu lidé ztrácejí a prostudování i realizace smlouvy trvají dost dlouhou dobu. U malých energetických firem je situace úplně odlišná. Smlouvy jsou jednoduché a podpis expresní.

Jednoduché zjištění úspory

Co se týká finanční úspory, tu lze zjistit velmi jednoduchý způsobem, a to klidně i online. Menší energetické firmy dokážou zpracovat vámi dodaná data a analyzovat je. Následně vám ukážou celkovou úsporu. Přesvědčit se o tom možné úspoře elektřiny můžete třeba na https://www.epet.cz/elektrina/. Pokud vás zajímá úspora plynu, pak přejděte na https://www.epet.cz/plyn/. Do systému lze nahrát poslední vyúčtování a zjistit rychle úsporu.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*