Bylinkami proti bolestem

By: Basheer Tome

Léčíte své bolesti chemií? Namísto utrácení za léky svěřte své potíže raději přírodě. Spousta lidí trpí syndromem neklidných nohou, kdy bolesti se dostavují hlavně v noci. Příčinou je především nedostatek hořčíku, železa a zinku. Doporučuje se užívat homeopatikum Zincum metallicum. Do stravy je dobré zařadit strouhaný kokos, který obsahuje 192 mg železa ve 100 gramech.

Dále je dobré tělu dodat více hořčíku pitím minerální vody Magnesia, užíváním Dologranu, naklíčenou špaldou a melasou z cukrové třtiny. Zinek se nachází v semenech dýně. Ze zeleniny je výborná červená řepa, řerná ředkev a petržel.

By: Mala Gabrielle

Z čajů obsahujících nejvíce stopových prvků, je dobrá tato kombinace bylin:

  • 3 díly listů kopřivy
  • 3 díly listů mochny husí
  • 2 díly natě sporýše lékařského

Čaj připravíme formou nálevu:

2 lžičky směsi zalijeme 250 ml vroucí vody, necháme 15 minut vyluhovat, poté přecedíme a pijeme 3x denně před jídlem.

Křeče v lýtkách

By: Frédérique Voisin-Demery

Dalším neduhem jsou noční křeče v lýtkách. Způsobeny mohou být nedostatečným prokrvením nebo nedostatkem hořčíku. Na prokrvení pomůže jinanová lihová tinktura (l čajová lžička denně) a střídavé sprchování nohou ve studené a teplé vodě.

Hořčík lze doplňovat pitím Magnesie, užíváním Dologranu, melasy z cukrové třtiny, kakaem, hořkou čokoládou bez cukru. Chybějící hořčík může být důsledkem stresu, kdy ho organismus potřebuje více. Osvědčuje se doporučená čajová směs proti stresu:

  • 3 díly natě sporýše lékařského
  • 2 díly natě dobromysli
  • 1 díl vrbky úzkolisté

Ze směsi připravíme nálev:

2 čajové lžičky zalijeme 250 ml vroucí vody. Do čaje je možné přidávat pro zvýšení účinku 1 čajovou lžičku dobrého adaptogenu, např. tinkturu z eleuterokoku nebo maralu.

Dna

By: Emilian Robert Vicol

Užíváním kořene libečku nic nepokazíte, v tradiční medicíně se však užívá spíš ke koupelím než vnitřně. Jedna z nejlepších kombinací bylin na předchozí problémy a na dnu se skládá ze 3 dílů květu tužebníku jilmového, 2 dílů kořene jehlice trnité a 2 dílů květů z latobýlu obecného. Užívá se ve formě nálevu, který pijeme 3x denně. Po šesti týdnech bychom měli čaj prostřídat, výborná je směs z listu břízy, listu černého rybízu a kopřivy, vše v poměru 1:1 ve formě nálevu. Do stravy se doporučuje zařadit syrový celer, např. jako salát nebo pomazánku. Z ovoce pomáhají kdoule zpracované na kompot nebo želatinu.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*