Kvalita pitné vody se stává čím dál diskutovanějším tématem nejen v souvislosti se vzrůstajícím znečištěním, ale také s ohledem na narůstající zájem o zdravý životní styl.
I přes přísné limity, které se na pitnou vodu vztahují, je nutno si uvědomit, že se v ní může vyskytovat jisté množství nebezpečných látek, zejména dusičnanů, těžkých kovů a pesticidů. Ideálním řešením není ani balená voda, která bývá mnohdy skladována v nevhodných podmínkách a po příliš dlouhou dobu, což se na její kvalitě negativně projevuje.
Dobrou zprávou je, že kvalitu kohoutkové vody lze jednoduše zlepšit. Zdraví prospěšná je v každém případě zásaditá voda, ale pozornost si zaslouží i kyselá. Podívejme se na využití a vlastnosti zásadité i kyselé vody.
Pozitivní účinek zásadité vody
Zásaditá neboli alkalická voda je pro naše tělo velmi důležitá. Značně přínosná je zejména pro dobrou obranyschopnost organismu, neboť napomáhá chránit buňky před volnými radikály. Díky tomu brání rovněž předčasnému stárnutí. Zásadní podíl má i na duševní svěžesti, především díky vyššímu obsahu kyslíku.
Možné využití kyselé vody
To, že kyselá voda není vhodná ke konzumaci, rozhodně neznamená, že nemá v našich domácnostech i nejrůznějších zařízeních své místo. Vyznačuje se totiž antibakteriálními účinky, díky nimž se hodí k použití jako dezinfekce, kloktadlo a podobně. Využívaná je také při léčbě plísňových onemocnění na rukou a nohou.
Kvalitní voda za všech okolností
Moderní ionizační přístroje, které mají nízkou spotřebu elektrické energie a tichý chod, nabízí poměrně jednoduché řešení, jak získat zásaditou, kyselou nebo neutrální vodu podle aktuální potřeby, a to přímo z kohoutkové vody. Ionizace vody je zajištěna pomocí procesu elektrolýzy.
Oslovila vás možnost pravidelného přísunu zásadité nebo kyselé vody? V internetovém obchodě Přístroje pro zdraví zjistíte více o moderních ionizačních přístrojích.
Leave a Reply