Proč si koupit roční vozidlo? Ušetříte, ale přitom se vám dostane kvality

Přestože současný automobilový trh nabízí nepřeberné množství modelů různých značek, spousta českých řidičů i tak upřednostňuje mladoboleslavskou automobilku Škoda Auto, která však patří pod křídla německého koncernu Volkswagen. Důvodů je hned několik. Vozidla uvedené značky se vyznačují dlouhou životností, perfektní kvalitou, spolehlivostí a pohodlnou jízdou. Podívejte se tedy, jak při nákupu automobilu postupovat.

V první řadě byste si měli ujasnit, kolik peněz jste ochotni do automobilu investovat. Podle toho se potom rozhodnete, zda koupíte ojetinu, roční automobil anebo skladový vůz.

Vyplatí se ojeté auto? Má to své pro a proti

Jestliže nemáte možnost koupit automobil za stovky tisíc korun, zřejmě se zaměříte na trh s ojetými vozidly. Počítejte však s tím, že u takového automobilu je nezbytné zpočátku provést základní opravy, jako jsou výměna rozvodů, motorového oleje, tlumičů, brzd a dalších součástí. Jakmile navštívíte autorizovaný servis Škoda, vyčíslí vám, na kolik vás ve výsledku prvotní opravy vyjdou. Třeba si nakonec řeknete, že si raději koupíte roční vozidlo.

U ročního vozidla máte ještě záruku

Samotný název napovídá, že roční vozidla jsou pouze rok stará. Většinou se prodávají po uplynutí leasingové smlouvy, tudíž už mají na tachometru nějaký ten kilometr najetý, ale není to žádná hrůza. Jakmile zadáte do vyhledávače „Škoda roční vozy“, hned se vám nabídne celá řada modelů od Škoda Octavie přes Škodu Superb až po Škodu Yetti.

Tachometr u ročních vozů ukazuje maximálně 30 000 kilometrů, má ještě čtyři roky záruku a všechny jeho opravy a servisy jsou provedeny v autorizovaném servisu, což je zaznamenané i v samotné servisní knížce.

Jestliže sháníte roční a skladové vozy Škoda, doporučujeme podívat se do pestré nabídky společnosti Auto Podbabská.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*