Krycí plachty představují ideální ochranu před počasím

Necháváte zahradní nábytek napospas počasí? To je ale chyba! Mráz, sníh a déšť jej mohou nenávratně poškodit. Pokud ho nemáte možnost uskladnit na zastřešeném místě, tak jej alespoň zakryjte kvalitní zakrývací plachtou. 
Negativní klimatologické jevy nesvědčí ani palivovému dřevu. Pokud vám navlhne, tak si doma moc nezatopíte. Nemalou újmu však mohou způsobit i nezakrytému bazénu, nehledě na to, že napadané suché listí a jiné nečistoty se z bazénu ne zrovna snadno odstraňují. 

Contents

Zakryjte pískoviště i stavební materiál

Myslet byste ovšem měli i na své děti. Nezakryté pískoviště se třeba často stává toaletou pro toulavé kočky, jejichž trus dítěti (přijde-li s ním do kontaktu), může způsobit vážné zdravotní problémy. Zakrýt ovšem neváhejte i stavební materiál, který zase působením deště ztrácí svou kvalitu. A to ideálně kvalitní krycí plachtou. A jaké krycí plachty si zaslouží přívlastek kvalitní?

Ochrana před deštěm, mrazem i žárem

Kvalitu krycí plachty určuje její materiál. Je-li v hledáčku vašeho zájmu primárně ochrana před počasím, měli byste svou pozornost zaměřit na maximálně odolný kašírovaný polyetylen. Ten se totiž vyznačuje tepelnou stálostí od -40 °C do 60 °C, což znamená, že odolá silnému mrazu i extrémnímu žáru. A díky své nepromokavosti zároveň představuje dobrou ochranu před deštěm.

Krycí plachty s kovovými oky

Zakrývací plachty z kašírovaného polyetylenu najdete například v portfoliu společnosti Plachty Štěpáník. Jedná se o extrémně odolné plachty s kovovými oky a zpevněným materiálem v jejich okrajích, usnadňujícím upevnění i manipulaci s plachtou. Tyto plachty tak jsou v podstatě nezničitelné. 

Obdélníková, čtvercová, nebo kruhová?

Na výběr máte krycí plachty s oky různých velikostí, tvarů i barev. Obdélníkové, čtvercové i kruhové. Plachty zelené, modré či v čirém provedení. Problémem ovšem není ani výroba krycí plachty na míru. Stejně jako speciální autoplachty či plachty vagónové. 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*