Jak snadno čistit vinylové desky

Přestože jsou vinylové desky jedním z nejlepších formátů k záznamu zvuku, které lidstvo zná, mají sklon k přitahování prachu a špíny. Mastnota z vašich rukou a prach poškozují povrch vinylové desky, vytváří nežádoucí šum a zhoršují kvalitu záznamu. Naštěstí mají tyto problémy snadné řešení.

Odstraňte nečistoty z vinylových gramofonových desek

Ze všeho nejdříve odstraňte veškerý prach a statický náboj pomocí speciálního štětce určeného k čištění vinylových gramofonových desek. Obzvláště dobrých výsledků dosáhnete pomocí štětce z kozích chlupů.

Poté zkontrolujte povrch gramofonové desky, zda se na ní nevyskytují viditelné skvrny. Pokud ano, aplikujte na problémové oblasti speciální čisticí prostředek na vinylové desky. Jedním z nejlepších je čistič od značky Simply Analog, který dokáže vaše gramofonové desky vyčistit, aniž by došlo k jejich poškození. Po aplikaci čistícího roztoku otřete znečištěná místa pomocí čisté mikro vláknové utěrky, opláchněte demineralizovanou a deionizovanou vodou a nechte uschnout.

Kde sehnat prostředky na čištění gramofonových desek z vinylu

Speciální prostředky na čištění vinylových gramofonových desek pochopitelně neseženete v běžné drogérii. Pro jejich koupi se musíte obrátit na specializovanou firmu, která nabízí prodej gramofonů a příslušenství. V Praze tyto prostředky seženete v obchodě HTPshop na adrese https://www.htpshop.cz/gramofonove-pristroje/, který nabízí obrovský sortiment hifi gramofonů od nejlepších světových značek, jako jsou Technics, Thorens, Denon nebo Onkyo, a pochopitelně i prostředky pro čištění a údržbu vinylových desek. Gramofonová deska nabízí naprosto úžasný zvukový zážitek v hifi kvalitě. Pokud se budete o své desky dobře starat, budete si moci vychutnávat své hifi záznamy ještě za mnoho let.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*