Jak jsem si splnil sen o vlastním bydlení

Každý z nás jistě v určitém věku dospěje a řekne si, že je třeba udělat výrazný krok ve svém životě. A jaký jiný by to měl být, než vlastní bydlení? V tomto směru jsem měl jasno, a to sen o bytě v širším centru Prahy, v lokalitě s dobrou občanskou vybaveností, ale i příjemným klidem a celkově dobrou dostupností. A jelikož několik mých známých mělo z minulosti zkušenosti s Century21, využil jsem služby této realitní kanceláře také. A nyní mohu říci, že nelituji a logicky budu patřit mezi ty, kteří Century21 budou dále doporučovat.

Na pobočku jenom pár kroků

A protože jsem to měl na pobočku skutečně blízko, neztrácel jsem čas voláním, a ihned jsem vyrazil. Ostatně díky celosvětově husté síti nebude mít s návštěvou konkrétní pobočky problém nikdo, což dokládají i mnohé pozitivní reference. Na pobočce mě zaujal profesionální a milý přístup, a vyslechnutí mých požadavků. Samotná komunikace následně probíhala v příjemném duchu, a domluva byla jasná. Realitní makléř z Century 21 připraví nabídku vyhovujících bytů, ze kterých budu moci vybírat. A tak se také stalo, a již druhý den jsem měl k dispozici poměrně zajímavou škálu nemovitostí, které mým požadavkům vyhovovaly. V tomto směru má realitka prodej nemovitosti zmáknutý na jedničku.

Vstříc osobním prohlídkám

Ačkoliv fotografie objektů a bytů byly dokonalé a v mnoha směrech i detailní, přece jenom je osobní návštěva nutností. Zde se můj makléř jevil jako neskutečně flexibilní člověk. Jak jsem se později dozvěděl, tak i proto, že mnohé prohlídky mohly být realizovány i bez přítomnosti prodávajícího, a tak se vše velmi urychlilo. Daná realitní kancelář tak stále vystupovala jako profesionál, a to ve všech ohledech. Ačkoliv jsem se bál podbízivých řečí a tlaku na co nejrychlejší koupi, nic z toho se nekonalo.

Přichází nejdůležitější chvíle

S odstupem času musím říci, že vše proběhlo k mé spokojenosti skutečně rychle. Profesionální práce makléře se projevila i ve finální fázi, a to s ohledem na přípravu smlouvy. Ta byla srozumitelná, a mé dotazy byly obratem zodpovězeny. A tak stačilo jediné, a to můj podpis a samozřejmě zaplacení kupní ceny. Tím byl můj první nákup nemovitosti u konce. A jsem si jistý, že pokud v budoucnu nastane další, vím, jakých služeb opět využiji.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*