Pokud jste se někdy zajímali o oblast svařování, s velkou pravděpodobností jste narazili hned na několik různých metod, mezi které patří třeba MIG a TIG. Svářeči spoustu let používají techniku TIG, která je ideální volbou na tenké kovy, s nimiž by si metoda MIG příliš neporadila.
TIG je zkratkou pro wolframový inertní plyn, což napovídá i více informací o samotném svařovacím procesu. Wolframovou elektrodou protéká proud přes svařované kovy, přičemž svářečka TIG pomáhá s dokončením dokonalých svárů na kovových předmětech, které jsou velmi tenké.
Co je to TIG?
Svařování TIG je proces, při němž se používá wolfram. Svářeči používají tento postup s ochranným plynem a mohou, ovšem i nemusí používat přídavné kovy. Hlavními proměnnými jsou svařovací proud, rychlost pohybu, napětí a délka oblouku, stejně tak i složení ochranného plynu.
Po dokončení se wolfram ochladí inertním plynem (argonem). Proces chlazení je nezbytný, protože zajišťuje bezpečnost a ochranu před zbytečnými nehodami.
Co potřebujete ke svařování TIG?
Při svařování se neobejdete bez několika základních prvků. Samozřejmě je nezbytná svářečka, například Pantermax TIG222DC. Dále pak potřebujete samostmívací kuklu, která chrání před popálením a jiskrami.
Pořiďte si také svářečské rukavice, které se vyrábí z kozí i hovězí kůže, případně z jiného nehořlavého materiálu. Oblečte si svářečskou bundu. Pokud se chystáte svařovat jen výjimečně, možná kuklu potřebovat nebudete a vystačíte si se svářečskými brýlemi, jež jsou pro malé úkony jako stvořené.
Co se týče svářečky, vyrábí se v mnoha velikostech a typech. Ideální je používat typ 3 v 1. Sáhnout můžete po průmyslové svářečce, ale i modelu vhodném pro domácí použití. Podívejte se na nabídku společnosti Pantermax, která prodává svářečské produkty.
Leave a Reply