Jaké pomůcky si připravit ke svařování?

Domácí kutilové se občas nevyhýbají ani náročnějším činnostem. K nim nepochybně patří také svařování. Pro tento druh práce je zapotřebí mít kvalitní vybavení a dostatečně účinné ochranné pomůcky, jinak byste se do svařování vůbec neměli pouštět.

Svářečky

Základním prvkem, bez něhož se neobejdete, jsou samozřejmě svářečky. V tomto ohledu máte dnes na výběr z velmi širokého portfolia výrobků. Svět svářeček kupříkladu nabízí oblíbené invertory. Jde o přístroje, jež jsou přímo ideální pro domácí svařování, využijí je však také mnozí profesionálové.

Invertorové svářečky se vyznačují nízkou hmotností, díky čemuž se dají velmi lehce přenášet. Kompaktní rozměry umožňují převoz v kufru osobního automobilu, takže si takovouto svářečku můžete bez větších problémů vzít na chatu, když chcete například v létě o víkendu na své nemovitosti něco opravovat. Další předností, jíž se moderní invertorové svářečky mohou pochlubit, je nízká cena. Nejlevnější modely lze zakoupit už za pár tisíc korun, zatímco plně profesionální svářecí zdroje vyjdou na několikanásobky této ceny.

V současnosti se dá u specializovaných prodejců narazit na kompletní sady, kdy k invertorové svářečce obdržíte například i wolframové elektrody, dále pak zemnící kabely a jiné příslušenství. Samozřejmostí výkonných invertorů bývají tepelné, přepěťové a proudové pojistky, které zajišťují potřebnou bezpečnost během manipulace se zařízeními.

Ochranné pomůcky

Při svařování je zásadní bezpečnost práce, a to i v domácích podmínkách. Nikdy nezapomeňte na svařovací kukly. Dnes se určitě vyplatí zvolit takzvané samostmívací kukly. Umějí okamžitě reagovat na aktuální světelné podmínky, tudíž maximálně chrání váš zrak před poškozením. Kromě toho je praktické využívat silnější rukavice a nosit dlouhé pracovní oděvy, protože během svařování dochází k odlétávání jisker, jež by vám mohly snadno popálit pokožku.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*