Hudba vždy a všude? Pořiďte si moderní sluchátka a přenosné reproduktory

Správný milovník hudby jde neustále s dobou a rád si ji poslechne třeba i na cestách do práce, při procházkách venku a v mnoha dalších situacích. V současnosti se už dají pořídit skutečně kvalitní sluchátka a přenosné reproduktory, díky nimž bude mít poslech muziky ten správný říz.

Dnes už téměř pominula doba, kdy si majitelé mobilních telefonů, MP3 a MP4 přehrávačů museli kupovat klasická drátová sluchátka, která bylo nutné fyzicky propojit s daným zařízením. Kabely, přestože nejsou nijak extrémně dlouhé, mohou v mnoha situacích překážet. Navíc po nějaké době hrozí, že dojde k jejich zohýbání, takže pak sluchátka nefungují tak, jak by měla.

Bezdrátová sluchátka vítězí

Chcete-li opravdovou kvalitu, rozhodně zvolte bezdrátová sluchátka. Existují hned v několika podobách. Může se jednat o tradiční modely přes hlavu, případně ty, které jsou přeci jen ještě propojeny krátkým kabelem. Ten si však můžete dát kolem krku, tudíž vás pak nijak neobtěžuje, když si například jdete zaběhat. Zdaleka nejatraktivnější jsou však bluetooth sluchátka, která se skládají jen ze špuntů do uší. Ta už tedy nemají žádné kabelové propojení, a to ani mezi sebou.

Zvolíte-li bezdrátová sluchátka v podobě zmíněných špuntů, dostanete k nim dobíjecí stanici. Je lehká a má zpravidla miniaturní rozměry. Když sluchátka nepoužíváte, respektive dojde k jejich vybití, stačí je vložit do dokovací stanice a začnou se dobíjet. Prodlužuje se tak doba, po kterou nemusíte využívat nabíjení ze sítě, potažmo z PC a notebooku.

Pro bezdrátová sluchátka platí, že je dobré si pořizovat skutečně kvalitu, tedy renomované značkové produkty. Laciné modely totiž nikdy dlouho nevydrží, navíc mají krátkou dobu hraní na jedno nabití. Solidní bluetooth sluchátka by měla vydržet minimálně 4 – 5 hodin, špičkové produkty však dokážou hrát klidně dvojnásobný čas.

Přenosné reproduktory

Když cestujete na dovolenou a nechcete poslouchat hudbu neustále jen ze sluchátek, je praktické si s sebou vzít přenosné reproduktory, které vám v batohu či tašce zaberou jen trochu místa. Nové modely překvapují vynikajícím prostorovým zvukem, přičemž opět vydrží na jedno nabití pár hodin. Když se vybijí, stačí je napojit na počítač, potažmo skrz USB přímo do elektrické zásuvky.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*