4 tipy, jak efektivně cvičit v posilovně

Hubnutí a tvarování postavy je podstatná výhoda cvičení v posilovně. Ale zdaleka se nejedná o jediný benefit, který získáte pro své tělo. Kromě zlepšení kondice, ztráty přebytečných tukových zásob a pěkných křivek, se můžete těšit i na porci dobré nálady či podporu imunitního systému. Důležité je, aby cvičení bylo efektivní. Jak na to vám přiblíží 4 jednoduché rady.

Contents

Vyberte si fitness centrum, které vám dokonale vyhovuje

Na každý trénink se budete těšit a prostředí fitness centra pro vás bude důvěrně známé. Příjemné pocity během návštěvy podpoří vaši snahu o pravidelné cvičení, kdy se nebudete muset přemlouvat k návštěvě místa, které se vám vlastně ani nelíbí. Roli hrají dostatek volného prostoru, pořádné moderní vybavení, ale i příjemný personál. Pokud hledáte své nové oblíbené místo, vyzkoušejte například fitness v Praze, které je ve dvou patrech a poskytuje skvělý komfort při cvičení.

Nechte si poradit od trenéra

Při cvičení je nejhorší špatná technika. Nevhodným prováděním cviků si můžete přivodit dysbalance, nebo rovnou i nepříjemné zranění. Na několika prvních hodinách si nechte od zkušeného trenéra doporučit vhodné cviky i s jejich správným provedením. Můžete tím jedině získat a vaše cvičení bude nejen efektivní, ale hlavně i bezpečné.

Mějte strukturovaný plán

Přijdete do posilovny a začnete cvičit, co vás napadne. Absence tréninkového plánu zpomaluje vaše pokroky a dělá je i hůře měřitelnými. Zkuste si sepsat alespoň týdenní přehled, ve kterém si načrtnete, jaké partii se který den budete věnovat. Nezapomínejte ani na důkladné rozehřátí a zklidnění před a po tréninku.

Kombinujte silové cvičení a kardio

Postavu tvarujete posilováním svalů. Aby však vaše křivky pěkně vynikly, je zapotřebí přidat i trochu aerobního cvičení pro spalování tuků. Kardio má své pozitivní dopady na oběhový systém a pomáhá vám udržet se v kondici. Nebudete se tolik zadýchávat při výšlapu schodů nebo při dobíhání autobusu. A to jsou další nesporné výhody, jaké přináší zdravý životní styl a dostatečný pohyb.

Na www.eaglefitness.cz najdete více informací o moderně vybaveném fitness centru s kardiozónou, lifternou, aerobním sálem či možností relaxace a diagnostiky.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*