10 rad pro dokončení diplomky

Končíte konečně práci na vaší diplomce? Kromě napsání ji musíte i vytisknout a svázat, a tak vám přinášíme pár praktických rad, které by se vám mohly hodit při jejím dokončování.

  1. Pokud máte v diplomce obrázky, nebo další barevné části, zpravidla se vyplatí vytisknout je zvlášť. Tisk tak vyjde podstatně levněji.
  1. Pro svázání diplomky stačí okraj 3 cm u hřbetu a 2,5 cm jinde. Pokud to vaše škola nevyžaduje jinak, tohoto pravidla se držte. Číslování stránek se nejčastěji vkládá do zápatí uprostřed. Úvodní stránky se zpravidla nečíslují. Pokud neumíte pracovat s oddíly, rozdělte si práci do více souborů a vytiskněte je zvlášť.
  1. Požadavky na umístění zadání, rozsah, nebo řazení stránek má škola vždy svoje. Proto se nikdy nezapomeňte podívat na stránky školy a zjistit si přesné informace.
  1. Vyplatí se vám text převést před tiskem do PDF, pak máte jistotu, že stránky vyjdou přesně tak, jak je vidíte.
  1. Školy zpravidla požadují vazbu v pevných deskách se stříbrnou, nebo zlatou ražbou. I tuto informaci vždy naleznete na stránkách školy.

Tip: Pokud si nevíte rady, je zde pro vás služba vypracování podkladů diplomové práce, případněvypracování hotové diplomové práce na zakázku. Vše anonymně, spolehlivě a od profesionálůů v oboru.

  1. Obrazový materiál ve vaší práci by měl být v dostatečné tiskové kvalitě. U tabulek použijte jednodušší formáty, vypadá to lépe. V grafech vynechte svítivé výrazné barvy a především obrázky vkládejte v co největším možném rozlišení.
  1. Cena vazby vaší diplomky se odvíjí především od toho, jak moc spěcháte. Pokud ji nenecháte na poslední chvíli, tak výrazně ušetříte.
  1. Pokud před odevzdáním práce najdete ve svém textu chybu, ještě není vše ztraceno. Desky lze na speciálním zařízení znovu otevřít a vložené listy vyměnit, většinou na počkání.
  1. Vázané stránky si můžete vytisknout sami doma a do provozovny přinést, případně si vše nechat připravit přímo v místě vazby.
  1. Ještě před samotným tiskem si nezapomeňte důkladně celou práci přečíst. Ušetříte si mnoho starostí při pozdější úpravě stránek.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*