Znáte léčivou sílu křenu? Určitě to není pláč!

Křen je výbornou ingrediencí na chřipku a nachlazení a málokdo to ví. Byla by velká škoda, kdybyste ho teď nezařadili do své domácí lékárny, podobně jako med, cibuli a česnek. Křen je dostupný snad ve všech obchodech s potravinami. Nebude tedy problém ho sehnat. Vyzkoušejte jeho bezvadné vlastnosti, které jsou poměrně širokospektré.

Jeho síla tkví v léčivých účincích

V našem článku se je za malou chvíli dozvíte. Trápí vás kašel a nastydlé hlasivky? Křen má spoustu vitamínů, zejména vitamín C, který je právě hodně známý posilovač imunity. Dále tu jsou vitamíny B a A a řada minerálních látek, např. vápník, draslík, hořčík, fosfor, med, chrom, zinek a železo.

Příznivě působí na průdušky, kašel a stabilizaci hormonů

Vlastní antivirové a antibakteriální účinky, dá se použít i jako doplňková léčba při angině. Dokáže odhlenit průdušky, tlumí kašel a stimuluje hormony. Taktéž se podílí na procesech trávení, čistí játra a střeva. Je doporučen také v případě, že jste doužívali antibiotika. Křen lze využít mnoha způsoby a do těla ho dostat potravou, ale i třeba inhalací a nejrůznějšími tinkturami. Funguje v kombinacích s jablečným octem nebo červeným vínem, vejci či medem. Možností je více, než dost, tak s chutí do toho a půl je hotovo.

Křenové placky jsou geniální

Vyzkoušejte křenové placky, které již dělávaly naše babičky. Na 3 nastrouhané lžíce křenu použijte stejné množství hladké mouky, malinko vody, lžíci octa a vepřové sádlo. Nejprve si sádlem namažte postižené místo a na něj pak rozprostřete vytvořenou kašičku z výše zmiňovaných surovin, které předem rozprostřete do plátýnka. To pak přiložíte na bolavé místo a necháte tak, dokud nezačne hřát. Po sejmutí kůži opláchněte vodou a zase promažte sádlem. Domácí sádlo je pro tyto účely nejlepší.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*