Práce v Praze

Existuje bezpočet agentur, které zajišťují komunikaci mezi firmami a potencionálními zaměstnanci. Je jich na trhu práce velké množství, proto je asi zbytečné jakékoli jmenovat, každý si stejně najde tu svou. Nabízí mnoho rozmanitých přístupů ke svým klientům. Za jimi poskytnuté služby si ale téměř vždy musíte zaplatit. A tato částka se může pohybovat od symbolických korun až po tisíce.  Že seženete práci, vám ale nikdo nezaručí. Mohou vám napomoci k nalezení práce a stejně tak dobře nemusí.

Nejjednoduší cesta jak si najít práci je rozhodně některý z internetových portálů s nabídkami zaměstnání a brigád. Jobs.cz nabízí jednoduchou orientaci v nabídkách prací, jejich třídění dle oborů a lokalit a přímou odpověď na inzerát na jejich stránkách. Tytéž služby nabízí ale téměř všechny online agentury shromažďující nabídky zaměstnání. Pracevpraze.cz, fajn-brigady.cz a další.

Mnoho hotelů a restaurací nabízí možnost přivydělat si jako číšník nebo kuchař sezónní prací v jejich podniku. Stejně tak si na tyto pozice verbují mladé studenty středních škol, obor „kuchař, číšník“. V případě, že hledáte práci v tomto odvětví, je nejlepším řešením rozeslat svůj životopis hned několika firmám a možná si předtím ověřit, jestli ta či ona restaurace nespolupracuje s některou ze středních škol.

Populární bývají i práce jako je prodávání zmrzliny, cukrové vaty, párků v rohlíku a podobných laskominek ve stáncích na veřejných prostranstvích. Při hledání této sezónní brigády je nejlepší využít internetové portály s nabídkami prací nebo obhlížení nástěnek s inzeráty na školách a univerzitách.

Když se ale zeptáte některého z obyvatel Prahy, jak sehnat nejrychleji práci, poví vám, že lepší cesta než přes známé neexistuje. Pokud tedy předchozí metody shánění zaměstnání selžou, zkuste použít svůj telefonní seznam.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*