Zahradní stříšky – vhodné sřešní krytiny

V jarních a letních měsících přichází sezóna výstavby různých zahradních altánů, stříšek a posezení. Při samotné stavbě pak často přichází dilema, jakou vhodnou střešní krytinu při těchto stavbách použít. V oblasti vhodných střech a střešních krytin je výběr opravdu veliký, od stylových a také finančně náročných po jednoduché a levnější varianty plechových střech a střešních krytin.

Pro jednodušší konstrukce a nenáročné stavby se častěji využívají jednodušší plechové střešní krytiny. Důvodů je několik, mezi ty nejpádnější patří především velice příznivá cena plechové střechy, dále je to snadná montáž a také potřeba lehčí střešní konstrukce pro takový druh střechy.

Plechová střecha je dostačující

Pro většinu zahradních staveb nebo pro drobné hospodářské přístřešky je kvalitní plechová střešní krytina plně dostačující. Její montáž je velice snadná a nevyžaduje ani žádnou speciální střešní konstrkuci jak je tomu v případě pokládky pálených tašek nebo jiných střešních krytin. Plechové střešní krytiny se většinou vyrábějí v předem daných rozměrech – tyto připravené díly se pak jednoduše na střeše smontují. Montáž plechivé střešní krytiny zvládne každý šikovný řemeslník, nemusí být nutně profesionální pokrývač.

Pkud je třeba střešní krytinu přichytit k již stáajícímu zdivu ěnjakým kotvicím prvkem, je pro tyto účely nejvhodnější chemická kotva. Tento špičkový kotvicí prvek vytvoří nezničitelný a pevný spoj. Není možné, aby střecha, kde je ke kotvení použitá chemická kotva někdy v budoucnu upadla nebo ji odnesl vítr.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*