Proč si platit drahé řemeslníky na vymalování pokojů, když tuto činnost můžete zvládnout sami během odpoledne?
Vymalovat pokoj není žádná věda, zvládne to každý a může to být vlastně docela zábavná a relaxační činnost. Přesto se spousta lidí bojí pustit se do toho na vlastní pěst.
Promyslete detaily
Než se do malování pustíte, musíte si jasně říct, jak si nový vzhled místnosti představujete. Jakou barvu hodláte použít a kolik vrstev jí nanesete. Jistotu představuje každopádně bílá barva, kterou nic zkazit nemůžete.
Pokud si chcete místnost ozvláštnit, využijte pastelových barev. Do kuchyně se hodí syté, meruňkové či broskvové odstíny podporující chuť k jídlu, do ložnice zvolte třeba modrou či béžovou. V obývacím pokoji se vyhněte ostrým, zneklidňujícím odstínům, přednost dejte třeba levandulové či zelené.
Pořádně se připravte
Základem úspěchu je řádná příprava. V případě malování zahrnuje příprava důkladné přikrytí nábytku (co můžete, raději vyneste z místnosti), oblepení svítidel, dveřních rámů, okenních parapetů a elektrických zásuvek.
Nejlepším nástrojem na malování je bezesporu malířský váleček se stírací mřížkou, který koupíte celkem levně v oddělení s domácími potřebami. Existují varianty s krátkou tyčí do ruky či s dlouhou tyčí, ty využijete ve výškách či při malování stropu.
Tipy, jak na úspěšné malování
Pokud chcete, aby se vám s válečkem lépe pracovalo, namočte jej před samotným malováním na několik hodin do kbelíku s vodou. Při malování bude snáze sát barvu a barvit s ním tak budete moci o něco déle.
Malujte směrem od stropu k podlaze a od oken ke dveřím. Ideální je malovat v létě, kdy můžete nechat dlouhodobě otevřené okno, aby tak do místnosti proudil vzduch a barva rychleji zaschla.
A na závěr připomínka – nezapomeňte po skončení práce všechny válečky důkladně umýt, aby byly připraveny na další použití!
Leave a Reply