K čemu je dobrý konopný olej?

Konopný olej nemá žádné psychotropní účinky, jak by se někteří mohli domnívat. Na tělo má však celou řadu blahodárných účinků.

Konopný olej se získává lisováním semínek konopných rostlin s nízkým obsahem THC. Jedná se o technické konopí. Přírodní, za studena lisovaný olej, je tmavě až světle zelený, má oříškovou chuť a vůni.

Co konopný olej obsahuje

Nerafinovaný přírodní konopný olej obsahuje přibližně 80 % esenciálních mastných kyselin, hlavně omega 3 a omega 6 mastných kyselin. Ty jsou nepostradatelné pro správné fungování metabolismu a imunitního systému.

Konopný olej je bohatý zejména na vitamíny A, D a E. Vitamín E je důležitý antioxidant, který chrání buněčné membrány před poškozením volnými radikály.

Olej z konopí obsahuje i celou řadu minerálů – vápník, hořčík, draslík a železo. Jejich dlouhodobý nedostatek vede ke vzniku civilizačních chorob, jako jsou poruchy zažívání, onemocnění srdce a cév, snížená imunita, alergie a ekzémy.

Léčba rakoviny?

Konopný olej obsahuje velmi vzácný protein, který se jmenuje globulin edestin. Ten se velmi podobá globulinu v lidské krevní plazmě. Vědci spekulují o tom, že by díky němu mohl konopný olej ničit rakovinotvorné buňky a pomáhat v léčbě cukrovky, arteriosklerózy, epilepsie a astmatu.

Jak užívat konopný olej?

V kosmetickém průmyslu má konopný olej využití jako součást různých masážních přípravků. Působí protizánětlivě, regeneračně, antibakteriálně a harmonicky. Vyrovnává pH pokožky a pomáhá obnovovat její přirozený ochranný mikrofilm. Vlasům dodává lesk, nehtům tvrdost. Uvolňuje svalstvo a pomáhá od křečí.

V kuchyni jej můžete použít jako dochucovadlo, případně jej konzumovat jako doplněk stravy. Při zpracování dejte pozor, aby nepřekročil teplotu 180 ° C, pak by ztratil většinu zdraví prospěšných látek. Olej zpomaluje proces stárnutí.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*