Jak prohřát svaly a dát sbohem únavě? Vyzkoušejte solnou koupel

Himálajská mořská sůl se těží ze starodávných mořských ložisek, neobsahuje toxiny z prostředí a je opěvována pro mnoho svých očistných a léčivých vlastností. V kombinaci s horkou vodní lázní, blahodárně působí na uklidnění bolavých svalů a celkovou detoxikaci pokožky.

Contents

Připravte si svou vlastní koupel

Minerály ze solí vytáhnou z těla toxiny. A není sůl jako sůl, nenahrazujte epsomskou sůl kuchyňskou, obě mají jiné složení. Epsomská sůl je vyrobena z hořčíku a síranu, zatímco kuchyňská sůl je převážně ze sodíku. V tom je pro naše účely podstatný rozdíl!

Historie a výhody detoxikace

Epsomská sůl se údajně používá již více, než 400 let – od dob, kdy anglický zemědělec zjistil, že „hořká voda“ v jeho studnách vlastní pozoruhodné léčivé vlastnosti na kožní vyrážky a poranění.

Do lázně s horkou vodou jednoduše přidejte:

  • ¼ hrnku himálajské mořské soli
  • ¼ hrnku epsomské soli
  • 10 kapek máty peprné
  • hrst sušených květin

Po koupeli se budete cítit jako znovuzrození

Tento druh detoxikace je velmi osvěžující. Mimo to, že se zbavíte bolesti, se vaše pokožka krásně změkčí. Jedná se o příjemný zážitek, při kterém navíc snížíte stres a strávíte čas kvalitním odpočinkem. Pokud nemáte dostatek výše zmíněných surovin, na standardní rozměr vany, lze koupel vyhotovit i ze samostatné epsomské soli. Ve vodě rozpusťte asi 2 šálky soli.

Zdravotní benefity soli

Výhodou epsomské soli je fakt, že hořčík, který je její součástí se absorbuje částečně i přes kůži. Je dokázáno, že 20 minutová koupel změkčuje pokožku, posiluje kožní film a snižuje výskyt zánětu. A pouhých 12 minut stačí k tomu, aby se prohřály svaly a přestaly bolet.

Jelikož nedostatek hořčíku způsobuje dost často i úzkosti a deprese, je zvláště vhodná koupel pro lidi, kteří k tomu mívají sklony. Rozhodně je dobré vydržet ve vaně i hodinu, aby stres povolil. Je to hotový balzám na duši.

Někdo používá epsomskou sůl také na podporu střevní peristaltiky. Kdo trpí na zácpy, koupel může pomoci uvolnit i střeva. Epsomská solná pasta zase pomáhá vytáhnout třísku. Je tolik možností, jak sůl využít. Určitě najde uplatnění i u vás.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*