Co byste měli vědět předtím, než investujete do zlata?

S rostoucími obavami z inflace stoupá zájem o investiční zlato. Po tisíce let je na tento drahý kov nahlíženo jako na takřka bezrizikovou investici a způsob uchovávání hodnoty peněz. Pokud dochází k ekonomické krizi, nebo je akciový trh nestálý, spousta investorů si začne klást otázky: „Je zlato dobrá investice? Mám investovat do zlata?“

Prvně si ujasněte své cíle a nastavte si dlouhodobou investiční strategii. Ujistěte se, že drahý kov vhodně zapadá do vašeho portfolia. Zlato je nejenže známé diverzifikací portfolia, ale zároveň je i jakousi ochranou před inflací. Předtím, než do tohoto kovu investujete, zkuste pochopit, jak funguje.

Contents

Akcie zlata nejsou to samé jako fyzické zlato

Někteří investují do akcií zlata, respektive firem zabývajících se zlatem, ovšem je nezbytné si uvědomit, že jsou to stále investice do akcií, nikoliv do skutečného fyzického zlata.

Fyzické zlato je osvobozeno od DPH

Zlaté slitky jsou osvobozeny od DPH. V současné době se investoři rozhodují, jestli vložit své peníze do nemovitostí, nebo spíše do zlata. Z nemovitosti jste povinni zaplatit daň, ovšem z fyzického zlata ne.

Zlato neposkytuje konzistentní výnosy

Investiční zlato má sice spoustu výhod, ovšem i nějaké menší nevýhody. Zlato totiž neposkytuje konzistentní příjem. Jedná se o investici na dlouhou dobu, nezbohatnete během několika měsíců. Ze zlata profitujete tak, že se jeho cena v průběhu času zvyšuje. Prodáte ho za pár let za vyšší cenu, než ho dnes koupíte.

Zlaté slitky a mince se liší

Pokud investujete do fyzického zlata, budete si vybírat mezi slitky a mincemi. Uvědomte si, že u certifikovaných mincí nezáleží jen na obsahu a ryzosti zlata, ale důležitá je také jejich vzácnost. Když už chcete mince, sáhněte po takových, které jsou ověřeny jinou stranou a mají certifikáty. Hodnota mincí je tedy výrazně ovlivněna jejich vzácností, v tomto se podobají sběratelským předmětům.

Jestliže chcete koupit investiční zlato, podívejte se na nabídku prodejce zlate-mince.cz. Navštívit můžete i jeho kamennou prodejnu v Obecním domě v Praze.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*