Rekvalifikační kurz – vzdělání, které se vyplatí

Podle různých statistik dlouhodobě klesá nezaměstnanost a spousta lidí, kteří před lety neměli práci, si našli velmi kvalifikovanou pozici, která byla pro ně tou pravou. Přesto jsou stále lidé, kteří figurují na úřadu práce a marně se snaží svou práci najít. Popřípadě máte pocit, že vaše aktuální práce není ta pravá a chcete změnit obor?

Rekvalifikační kurz je možnost

Nabídky rekvalifikačních kurzů jsou široké a můžete si tak udělat kurz na práci, kterou jste vždycky chtěli vykonávat. Výběr však není tak úplně jednoduchý, je třeba si zvolit nejen takový kurz, který vás bude bavit, ale také takový, který bude mít pro vás další uplatnění na trhu práce. Pokud jste na úřadu práce a chcete vyzkoušet rekvalifikaci vašeho stávajícího oboru, pak můžete o pomoc požádat příslušnou úřednici. Ta vám přesně řekne, jaké jsou aktuální kurzy v nabídce (které nabízí úřad práce) a co si tedy zvolit.

Následně ještě existuje takzvaná zvolená rekvalifikace, kdy si kurz vybíráte vy sami. Zde, pokud dostanete od úřadu práce povolení, vám jej proplatí. Vy sami musíte však hradit cestovné. Rekvalifikační kurz vám během krátké doby přinesou základní znalosti z nového oboru a mnohdy jsou doplněny praxí, kde si vše můžete vyzkoušet.

Rekvalifikační kurz při práci

Pokud cítíte, že obor, ve kterém aktuálně působíte, není nic pro vás, pak můžete zvolit rekvalifikační kurz, který budete studovat při svém aktuálním zaměstnání. Takové kurzy bývají povětšinou odpoledne, často také o víkendech. Většinou si jej hradíte z vlastních zdrojů, nicméně zase máte jistotu, že si kurz skutečně dopřejete a neutrpí váš rodinný standart. Tyto kurzy probíhají na podobné bázi, trvají několik měsíců, na jejich konci je zkouška a získáte tak certifikát, který zaštituje ministerstvo.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*