Jak správně uvařit italské těstoviny

Italské těstoviny jsou jedním z nejoblíbenějších pokrmů na světě. Jejich příprava vyžaduje pečlivost a znalost několika důležitých kroků. V tomto článku se dozvíte, jak připravit dokonale uvařené italské těstoviny.

1. Výběr těstovin

Prvním krokem je správný výběr těstovin. Existuje mnoho druhů italských těstovin, jako jsou špagety, penne, tagliatelle a další. Každý druh má svou vlastní texturu a chuť. Vyberte si tedy takové, které se vám líbí nebo které se hodí k vašemu receptu.

2. Příprava vody

Dalším důležitým krokem je příprava vody. Do hrnce nalijte dostatek vody, aby byly těstoviny ponořené. Přidejte trochu soli do vody, aby se těstoviny osolily během vaření.

3. Vaření těstovin

Jakmile je voda připravená, přiveďte ji k varu. Poté přidejte těstoviny do vroucí vody a vařte podle pokynů na obalu. Nezapomeňte občas zamíchat, aby se těstoviny nelepily.

4. Kontrola hotovosti

Během vaření pravidelně kontrolujte hotovost těstovin. Ideální je al dente, což znamená, že jsou těstoviny měkké, ale stále mají trochu skus. Nevařte je příliš dlouho, protože se stanou rozvařené.

5. Odstavení a scelení

Jakmile jsou těstoviny hotové, scedíme je v cedníku a okamžitě je scelíme studenou vodou. Tím zastavíme proces vaření a zabráníme jim dalšímu měknutí.

6. Podávání

Nakonec můžete italské těstoviny podávat s omáčkou podle vašeho výběru. Můžete si vybrat z různých omáček, jako je rajčatová omáčka, smetanová omáčka nebo pesto.


Tip:
Chcete si dopřát pravou italskou pizzu, ale na přípravu nemáte čas, nebo náladu? Máme pro vás řešení. Objednejte si u rozvoz těstovin Brno Vinohrady, případně zavítejte doitalského bistra Brno Caruso. Vše z těch nejlepších těstovin a připravené rozeným Italem.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*