Rychlá půjčka není vhodná pro každého. Pro vás ale možná ano

Potřebujete rychle peníze? A zvládnete je do měsíce vrátit? Třeba právě pro vás je vhodný produkt rychlá půjčka. Peníze jsou v podstatě zbožím. Jako takové si je můžete koupit. Za určitých podmínek samozřejmě. A tyto podmínky je na místě zvážit.

Contents

Naučte se orientovat na bankovním trhu

Všichni máme představu, kolik v samoobsluze stojí například chleba. Kdyby po vás pekař chtěl 40 korun za bochník, zřejmě byste šli nakupovat jinam. O bankovních a nebankovních produktech ovšem už takové povědomí nemáme. Přitom u nich jde o mnohem větší sumy.

Dlouhodobé versus krátkodobé půjčky

Půjčky dnes nabízí většina bankovních domů a řada nebankovních institucí. Jejich podmínky se samozřejmě liší, ať již úrokovými sazbami, či délkou jejich splácení. Splátku vysokých půjček je vhodné rozložit si na několik let. Čím nižší měsíční splátku zvolíte, tím déle ji budete splácet. A o to více ji přeplatíte. Řeč je v tomto případě o dlouhodobých půjčkách vyšších částek.

Nízké půjčky jsou v dlouhodobém horizontu nevýhodné

Někdy se ovšem dostaneme do situace, kdy v krátkém horizontu potřebujeme relativně nízký obnos peněz. Nízké půjčky, respektive nízké obnosy, bankovní domy a nebankovní instituce v dlouhodobém horizontu poskytují s dost vysokým, a tím pádem nevýhodným úrokem. Ne však, budete-li schopni částku splatit v relativně krátkém termínu.

Rychlá půjčka

Pokud si například jste jisti, že půjčenou sumu budete moci do měsíce splatit, jste vhodným adeptem pro produkt s názvem rychlá půjčka, již má ve své portfoliu společnost Cool Credit. Ten je spojen s řadou výhod, ale i nevýhod, s nimiž je na místě se obeznámit.

Vy sami posuzujete svou bonitu

V první řadě tento produkt skutečně není pro každého. Vhodný adept na takovouto půjčku si je jistý, že vypůjčený obnos v daném relativně krátkém horizontu bude schopen splatit. Posoudit to přitom musí především on sám. Společnost bonitu klienta hodnotí prakticky jen na základě úspěšného splácení půjček předcházejících. Proto si napoprvé můžete vypůjčit maximálně 8 tisíc korun. Poté, co půjčku úspěšně splatíte, můžete zažádat o částky vyšší. Horní limit záleží na počtu splacených půjček. Maximum je však 20 000 Kč.

Skutečně rychlá půjčka

Hlavní předností rychlé půjčky je právě její rychlost. Peníze na svůj účet obdržíte ještě ten samý den, kdy o ni zažádáte. Aniž byste byli nuceni vydávat se na pobočku, půjčku vyřídíte online v pohodlí svého domova. Potřebovat budete jen připojení na internet a mobilní telefon.

Seznamte se s podmínkami půjčky

Ještě před tím se samozřejmě budete moci seznámit s podmínkami půjčky. Poté, co otevřete hlavní stránku společnosti, prakticky ihned uvidíte, jaké máte možnosti. Půjčit si můžete částku od jednoho tisíce do dvaceti tisíc korun. První půjčka je omezena na částku max. 8 000 Kč. Opakované půjčky mají hranice vyšší. Na splacení půjčeného obnosu přitom máte od pěti do třiceti dní.

Žádné skryté poplatky

Na horní liště jednoduše zadejte částku, o niž máte zájem, a do spodní za jak dlouho budete moci vypůjčenou sumu splatit. Pod lištami se vám okamžitě objeví všechny nezbytné informace. Půjčka ve výši 8400 korun na 18 dní vás například bude stát 2100 Kč. O tuto částku ji tzv. přeplatíte. Celkem tedy budete muset splatit 10 500 Kč. Žádných dalších skrytých poplatků se nebudete muset obávat.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*