Chcete ušetřit? Jak nakupovat levné letenky?

Když letíte na dovolenou, popřípadě se chystáte na prodloužený víkend, pak se snažíte co možná nejvíc ušetřit. Hledáte levné a hlavně příjemné ubytování. A co takové letenky? Lze ušetřit i na nich nebo se musíte spokojit s první cenou, kterou najdete na internetu? Máme pro vás dobrou zprávu, na letenkách lze šetřit. A někdy nemalé částky.

Contents

Ne vždy to jde

Někteří lidé preferují letenky v přesný termín a jsou ochotni zaplatit vyšší cenu. Jednoduše potřebují být v daný čas na daném místě, a když cena není přijatelná, nemohou dělat nic jiného. Pokud však plánujete letět do dané destinace a je jim celkem jedno, jestli poletí prvního nebo třetího, jsou ochotní poskytnout flexibilitu za menší pohodlí, pak můžete ušetřit poměrně slušné peníze.

Klasická a nízkonákladová společnost

Nízkonákladové společnosti mohou pomoci srazit cenu letenek o dost níž. Ceny v těchto společnostech nezahrnují žádné občerstvení, připlácí se také za zavazadlo, které si vezete nad rámec příručního zavazadla, které si můžete vzít s sebou na palubu. Je dobré se také podívat na to, zda je zpáteční letenka stejně levná, někdy se může stát, že cesta zpátky vás vyjde dráž.

Přestupy, odlety

Ušetřit několik stovek můžete také tehdy, kdy nelpíte nutně na odletové destinaci. Máte blízko velké letiště v Praze nebo Ostravě? Ale když se náhodou podíváte na internet, zjistíte, že blízké sousední země nabízejí odlet mnohem levněji. Do této ceny musíte připočítat také čas a peníze, které strávíte cestováním. Někdy můžete získat slevu také při přestupu.

Pozor na nevýhody

Jestliže hledáte levnou letenku, pak počítejte s malým komfortem, ale také s menšími problémy při doprovodném servisu. Nemusíte mít možnost měnit termín odletu, příletu nebo třeba jméno držitele letenky. Někdy je to zase možné, ovšem za příplatky, které nejsou nijak nízké.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*