Tipy, jak šetřit peníze

Častým problémem jsou právě peníze a především to, jak ušetřit a přitom si zachovat alespoň nějakou standardní životní úroveň. Máte dluhy, žijete od výplaty k výplatě nebo jen chcete efektivním způsobem ušetřit nějakou části na dovolenou? Pár tipů, které můžete vyzkoušet, pro vás připravené máme. S jejich pomocí můžete ušetřit i několik stovek měsíčně.

Contents

Nastavte si rozpočet

Ze všeho nejdřív je nutné zjistit, jaké máte příjmy a jaké výdaje. Máte pocit, že vás se to netýká? To se možná pletete, spousta lidí ve skutečnosti neví, jaké jsou jejich příjmy a výdaje. A tím pádem se mnohdy dostáváte do dluhové pasti a problémů, které musíte následně řešit. Udělejte si seznam. Na jednu stranu si napište všechny výdaje, které za jeden měsíc máte a do druhého všechny vaše výdaje. Zde patří jídlo, nájem, pojistka, platba mobilních telefonů, internet, jízdné, obědy ve škole pro děti, obědy vás v práci, splátky a podobně. Zjistíte tak, jak si váš rozpočet stojí a kde je třeba zapracovat.

Vařte si doma

Chodíte vy i váš partner na oběd v práci do restaurace? Obvykle je to minimálně stovka, která v restauraci na meníčko padne. Za týden je to u jednoho z vás pětistovka a za měsíc až dva tisíce. Samozřejmě nějaké peníze padnou na vaření doma, ale když budete vařit s rozumem, obvykle se za cenu jedné stokoruny najíte vy i váš partner.

Nakupujte s rozumem

Máte pocit, že když jdete do obchodu, utratíte velkou spoustu peněz a mnohdy i zbytečně? Najednou vidíte plno věcí, které by se vám doma hodili, nebo na které máte chuť a u pokladny se nestačíte divit. Napište si seznam a jděte nakupovat podle něj. Také je chytré nechat platební kartu doma a platit hotovostí. Tak nakoupíte skutečně jen to, na co máte peníze.

Projděte účty

Platíte zbytečně vysoké částky například za internet, mobilní telefon nebo data a pravidelně je nevyužijete? Můžete si najít levnějšího poskytovatele internetu nebo snížit částky za mobilní telefon a data. Pár stovek to ve finále může ušetřit.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*