Životní pojištění – jak jej správně uzavřít?

Životní pojištění by mělo být součástí výbavy každého jedince. Díky němu se můžete pojistit při neočekávaných a složitých životních problémech, toto pojištění, když je správně nastaveno, vás nenechá ve štychu. Ovšem jak už jsme zmínili, je nutno jej správně nastavit. Jinak vám moc nepomůže a ve finále můžete ještě prodělat.

Contents

Životní pojištění je důležité

Pojistit si smrt možná zní děsivě a lidé se o tomto případu moc nechtějí bavit, ovšem jde o důležitou věc. Je totiž pomocníkem právě ve chvíli, kdy jsou na pojištěném jedinci finančně závislí jiní lidé. Jde většinou o živitele rodin, o lidi, kteří mají děti a rodinu, o které je nutno se následně postarat. Tyto peníze, logicky, neputují pojištěnému, ale jeho rodině, nejčastěji manželce, manželovi nebo dětem. V případě, že na vás není nikdo finančně závislí, pak toto pojištění smrti není nutností.

Kdy uzavírat životní pojištění?

  • Je na vás někdo finančně závislý (rodina, partner, rodině)
  • Výpadek vašeho příjmu bude pro rodinu likvidační
  • Máte dluhy, které nechcete přenechat vašim blízkým (úvěry, hypotéka, půjčky..)
  • Nemáte finanční rezervu
  • Chcete splnit okolí cíle (financování studia pro děti, koupě bytu..)

Správně nastavené pojištění

V životě se lidem nevyhýbají žádné události, ty dobré, ale bohužel ani ty špatné. Smrt může přijít následkem nemoci nebo úrazu a v životním pojištění by měly být vzpomenuty obě možnosti. Pojišťovny nabízejí spoustu věcí, ale ne vždycky to kryje všechny příčiny smrti. Na to si dejte pozor, pojistky mohou být sice levnější, ale nebude to úplně správné.

Správná částka

Není asi správná cena, která by celoplošně pomohla zrovna vaší rodině. Musíte vycházet ze své aktuální finanční situace. Musíte mít jasno, jaké má rodina příjmy a také výdaje. Na základě toho si určíte, kolik bude ta správná a reálná suma. Zahrnout musíte také půjčky a dluhy, pokud nějaké máte.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*