Úložný prostor a jeho uplatnění v domácnosti

Úložný prostor má v domácnosti mnoho podob. Prakticky všechen nábytek, který se v dnešní době vyrábí, jej má. Do různých místností, patří různý nábytek. A co do něj uložit, aby mělo vše své místo? Na to jsme se zaměřili i my, vybrali jsme prostory, které nejvíce žádají úložný prostor a multifunkční nábytek.

1. Předsíň

Úložný prostor v předsíních je řešen prostřednictvím skříně do předsíně. Bývá většinou menších rozměrů, aby nezabírala mnoho místa. Kabáty, bundy i boty do ní snadno uschováte. Pokud máte více bot, poslouží vám praktický botník. Jestliže máte oblíbené bundy, které nosíte dennodenně, pověsíte je na věšák. Pokud ale potřebujete více nábytku s úložným prostorem, můžete využít komody. Jedná se o multifunkční nábytek, jelikož do nich uložíte vše potřebné a na povrch můžete umístit dekorace.

2. Obývací pokoj

V obývacím pokoji vám nejvíce úložného prostoru poskytnou obývací stěny, které se navíc hodí jak do velkého, tak také do malého interiéru. Rozdíl je akorát v provedení, ve velké místnosti se meze nekladou. Dejte ale pozor, aby prostor nepůsobil přeplácaně. V malém obývacím pokoji volte závěsné skříňky a otevřené police. Zaměřte se především na světlé barvy a dekory, které pomohou místnost opticky zvětšit. Například obývací stěna dub sonoma je populární variantou mezi zákazníky, navíc se skvěle kombinuje se všemi barvami. Do jednotlivých skříněk uložíte vše, co chcete mít po ruce, ale ne na očích. Na police vystavíte fotky, květiny a jiné drobné předměty. Do sedací soupravy s úložným prostorem schováte deky a polštáře, které jsou navíc. Jestliže vaše sedací souprava neoplývá touto praktickou funkcí, levnou a estetickou náhradou jsou úložné proutěné koše.

3. Ložnice

Ložnici vládne pohodlná postel, hned vedle ní šatní skříň a poté další nábytek dle prostoru. Praktické jsou postele s úložným prostorem, kam můžete uschovat všechny náhradní lůžkoviny. V tomto řešení ušetříte prostor zase jinde, ale jestliže takovou variantu postele nemáte, lůžkoviny pohodlně schováte v šatních skříních. Šatní skříně jsou obvykle děleny dle svých rozměrů. Výběr tedy záleží na každém jedinci. Věnujte pozornost vnitřnímu uspořádání, které by mělo být zorganizované správným způsobem. Do horních hlubokých polic můžete uložit právě ony nepotřebné lůžkoviny nebo sezónní oblečení. Praktické jsou vakuové pytle, které vám úklid usnadní. Na šatní tyče přijde oblečení na ramínkách, které by se nemělo pomačkat. Pokud hledáte více organizace, podívejte se na vnitřní prostor s šuplíky, popřípadě dokupte šatní kontejner.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*