Pásová bruska potřebuje i kvalitní brusné pásy

Broušení povrchů sice na první pohled vypadá jako jednoduchá a naprosto bezpečná činnost, ovšem opak je pravdou. Používání pásové brusky totiž vyžaduje kromě jiného i zručnost a opatrnost. Současný trh je rozmanitý a nabízí nejen nepřeberné množství pásových brusek, ale také nástrojů, které se v kombinaci s bruskami používají. V následujících řádcích se proto zaměříme na brusné pásy a další materiály, bez nichž se jednoznačně neobejdete.

Pásové brusky existují v mnoha variantách, a tím pádem se odlišují i vlastnostmi. Zatímco některé jsou určeny na kov, jiné zase na dřevo. Podle toho je potom nezbytné vybrat i vhodné brusné pásy.

Brusivo

Vedle brusných pásů existuje i další brusivo, a to například brusné kotouče pro úhlové brusky či pro stojanové brusky. Stejně tak si můžete objednat brusné prstýnky, s nimiž zvládnete broušení otvorů. Pokud pracujete s nerezovými plechy, neměly by vaší pozornosti uniknout satinovací válce. V neposlední řadě v kategorii brusiva narazíte na fíbrové disky, podložky se suchým zipem, ba dokonce upínací stopky.

Suchý zip

Velice praktický je 3M suchý zip, s nímž snadno vytvoříte pevný, ovšem rozebíratelný spoj. Vyznačuje se vysokou pevností ve smyku, perfektní odolností a širokým využitím. Zvládá totiž podmínky v interiéru i exteriéru.

Brusný arch

Široké uplatnění nachází brusný arch, který se vyrábí z brusného plátna, papíru i brusného rouna. S brusným archem se vám bude snadno ručně brousit jakýkoliv povrch – od dřeva přes plast až po kov. Záleží i na tom, jakou zvolíte zrnitost, přičemž na své si přijdou dokonce i modeláři požadující jemnou zrnitost.

Kompletní sortiment najdete v internetovém obchodě PISKAČ a syn s.r.o., kde jsou v nabídce i lepidla, lepicí pásky, ochranné a pracovní pomůcky. Nabídka je vskutku široká.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*