Brusinky na infekce močových cest

Na infekce močových cest trpí častěji ženy než muži. Je to dáno anatomií, ženy mají kratší močovou trubici a rovnou, navíc je v těsné blízkosti konečníku. Snadněji se tedy infikuje střevními bakteriemi. Na vině ovšem nemusí být pouze tyto bakterie, infekce močových cest se často objevují taktéž v létě v souvislosti s koupáním.

Koupání ve veřejných bazénech, vířivkách i přírodních koupalištích je v létě sice velmi lákavé, ovšem spousta žen se mu raději vyhýbá. Častokrát je totiž důvodem zánětů močových cest.

Koupání se nevzdávejte, to není nutné

Některé ženy trpí na záněty močových cest častěji, ty se pak samozřejmě musí mít více na pozoru. Ohrožené jsou také zejména těhotné ženy, ženy s močovými kameny, s cukrovkou či sníženou imunitou. Obzvláště ty by měly dodržovat daná pravidla. Jaká?

Nejdůležitější je nezůstávat dlouho v mokrých plavkách. Jakmile vylezete z vody a víte, že už tam nepůjdete, neváhejte se převléknout do suchého. Kromě toho dodržujte pitný režim a nezadržujte moč. Jestliže dlouho nevyprázdníte močový měchýř, začnou se v něm množit bakterie. Samozřejmostí by měla být pečlivá hygiena, hlavně co se týče sexuálních aktivit.

Zaměřte se na prevenci

Jestliže na infekce močových cest trpíte, nenechejte nic náhodě a nepodceňte prevenci. Vynikající prevencí jsou například brusinky. Můžete je konzumovat ve formě plodů, brusinkové šťávy či tablet, jak je vám libo. Z ovoce jsou pro podporu zdraví močových cest skvělé ještě borůvky a ananas. Vhodné je navýšit příjem vitamínu C. Do jídelníčku zařaďte také bílé jogurty.

Co dělat, když už infekce propukne?

Většinou není nutné chodit k lékaři. Pijte dostatek tekutin a vydejte se do lékárny, kde vám doporučí brusinky, bylinné čaje nebo jiné doplňky stravy pro podporu zdraví močových cest. Až pokud se situace po pár dnech nezlepší, vydejte se k lékaři. Výhodně pořídíte například brusinky od české firmy Naturvita, koupíte je online na Gigalekarna.cz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*