4 důvody, proč se začít učit arabsky

Arabština, která patří mezi západosemitské jazyky a používá se především na Blízkém východě a v severní Africe, není v Evropě zrovna běžným jazykem. Počet rodilých mluvčích však dosahuje téměř 300 milionů lidí a v podobě liturgického jazyka jej využívá téměř miliarda lidí, což už rozhodně stojí za zvážení, zda se začít studiu tohoto jazyka věnovat. Přinášíme vám čtyři důvody, které vás přesvědčí o tom, že je nejvyšší čas vyhledat si vhodný arabština kurz a začít studovat.

Důvod č. 1: Nové příležitosti

Arabština zaujímá čtvrtou příčku mezi nejrozšířenějšími jazyky světa, před ní jsou čínština, španělština a angličtina. Země Středního východu, jako je Katar či Spojené arabské emiráty, jsou obzvláště bohaté a díky znalostem z arabština kurzu budete schopni navázat cenné obchodní vztahy. Svou kariéru tak budete moci posunout v nejrůznějších odvětvích, kam patří nejen obchod, ale třeba i strojírenství či lékařství.

Důvod č. 2: Zisk

Ekonomika na Středním východě neustále roste. Proniknete-li do místní mentality a obchodní kultury, můžete využít některou z mnoha pracovních příležitostí v arabsky mluvících zemí a začít vydělávat přímo na místě. Zároveň tamní společnosti stále více expandují do Evropy, kde hledají zaměstnance, kteří zvládnou hovořit jejich rodnou řečí a nabízí jim velmi dobré platové podmínky.

Důvod č. 3: Nový pohled

Studium arabštiny je rozhodně vzrušující a zcela odlišné od výuky běžných evropských jazyků. Arabština kurz vás seznámí se základní mentalitou místních. Zjistíte, že ponoření se do místní kultury a tradic vám rozšíří váš pohled na svět a začnete vnímat tuto kulturu zcela jinak než dosud. Objevíte pohostinnost a vstřícnost místních obyvatel, kteří udělají vše pro to, aby se stali vašimi přáteli.

Důvod č. 4: Cestování

Díky znalostem arabštiny se vám otevřou nové možnosti v oblasti cestování. Bude pro vás mnohem jednodušší seznámit se s místní kulturou, historií či kuchyní díky konverzaci s místními obyvateli. Však od koho jiného se dozvědět nejvíce o tradicích a zvycích než právě od těch, kteří tu strávili celý život.

Pokud chcete vyniknout nad ostatními, získat nové obzory a otevřít si cestu k obchodním příležitostem, pak je studium arabštiny pro vás tím pravým. Při vyhledávání kurzu však buďte obezřetní – mnoho lidí si plete arabštinu s perštinou, což jsou však dva odlišné jazyky, a i když by vás perština kurz také obohatil, arabsky se v něm mluvit nenaučíte.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*