5 pádných argumentů, proč investovat do zlata

Po staletí je zlato velice žádaným aktivem, ostatně není se čemu divit, protože se jedná o bezpečné útočiště, které si neustále zachovává kupní sílu. V průběhu času se však změnil způsob, jakým se investiční drahé kovy nakupují. V následujících řádcích vám prozradíme, proč se vyplatí koupit si slitky a mince.

V posledních několika měsících straší rostoucí inflace, a proto nejen velké společnosti a malé podniky, ale i soukromníci hledají bezpečné úložiště pro úspory. Zlato má spoustu předností.

Contents

Zlato je vysoce likvidní a bezpečné

V první řadě je nezbytné podotknout, že zlato se používá od pradávna jako měna. Přestože v současné době už neslouží jako platidlo, snadno ho koupíte i prodáte, kdykoliv je potřeba. Ve srovnání s jakoukoliv jinou měnou či aktivem si zlato v dlouhodobém horizontu drží svou hodnotu, respektive neustále roste.

Při investování si můžete vybrat, jestli chcete nakupovat digitální zlato online, nebo si koupíte fyzické zlaté slitky či mince. Digitální varianta funguje tak, že je vám přiděleno fyzické zlato uložené v pojištěných certifikovaných skříňkách, a tím se eliminuje riziko krádeže či nemusíte řešit potíže se skladováním.

Zajištění proti inflaci a diverzifikace portfolia

Zlato má více než pět tisíc let dlouhou historii a dlouhodobě generuje skvělé výnosy. Při inflaci, kdy hodnota měny klesá, se zlatu naopak perfektně daří. Za posledních pět let se ceny zlata dokonce zdvojnásobily a za deset let vzrostly čtyřikrát. Opravdu máte ještě pochybnosti?

Investiční zlato je považováno za bezpečnou sázku. Odborníci se domnívají, že přidání zlata do portfolia snižuje riziko, protože má nulovou či velice nízkou korelaci s jakýmikoliv jinými aktivy. Předpokládá se také to, že zlato a akcie mají inverzi korelaci. Hodnota zlata tedy roste, když akcie padají.

Osvobození od DPH

Zlato je jediná investiční komodita osvobozená od DPH. Jestliže tedy přemýšlíte nad tím, jestli je vhodnější stříbro, nebo naopak zlato, potom máte odpověď na otázku. Okamžitě ušetříte 21 procent.

Výše uvedené výhody jsou hlavními důvody, proč se v letošním roce zvýšil zájem o zlato jako takové. Nejznámější český e-shop se zlatem, kterým je zlate-mince.cz, potvrzuje enormní zájem klientů o uložení peněz do zlata, jež je vnímáno jako bezpečný přístav. „Nákup zlatých slitků je atraktivní především pro klienty, kteří chtějí své peníze držet ve svých rukou a nemají důvěru v různé spořící programy do zlata. Lidé nakupují ve větší míře i malé slitky váhy 1 až 5 gramů, které jsou dostupné pro každého,“ říká Pavel Trtík, zakladatel e-shopu zlate-mince.cz.

Jaké slitky a mince kupovat?

Současný trh je rozmanitý a nabízí nepřeberné množství variant. Velké oblíbenosti se na českém trhu těší zlaté slitky od švýcarské značky Argor Heraeus, neboť jsou cenově přijatelné v porovnání s jinými švýcarskými a německými slitky. Pokud byste hledali českou alternativu, nenašli byste, neboť česká mincovna neprodukuje zlato v podobě slitků.

Zajímavou možností jsou zlaté mince bez sériového čísla od Wiener Philharmoniker. V e-shopech jsou momentálně k dostání nově vyražené mince z letošního roku, které ještě neměl nikdo v rukách, takže jsou naprosto nedotčené.

Závěrem nesmíme zapomenout ani na dukáty s nemalou sběratelskou hodnotou. Zlaté dukáty jsou jen v omezeném množství, přičemž lídrem v této oblasti jsou jednoznačně svatováclavské dukáty. Charakteristické jsou tradiční velikostí a ryzostí, kterou stanovil před mnoha sty lety ještě tehdejší panovník a římský císař Karel IV.

Podívejte se tedy do nabídky e-shopu zlate-mince.cz, kde najdete určitě to, co hledáte.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*