Proč investovat do zdravotní obuvi?

V případě, že se chystáte koupit si nové boty pro volný čas, potažmo třeba pantofle pro domácí chození, je vždy dobré se zamyslet nad zdravotním hlediskem. Mnozí lidé dělají velkou chybu v tom, že obuv vybírají především dle designu a ceny, vůbec přitom nehledí na to, zda jsou jimi zvolené boty vhodné a nemohou jim způsobit nějaké zdravotní potíže. Pokud si tedy budete pořizovat nové boty, rozhodně není na škodu zvolit takzvanou zdravotní obuv.

Zdravotní obuv je hlavně preventivní záležitostí

Možná si říkáte, že zdravotní obuv je určena primárně lidem, kteří už mají nějaké problémy s chodidly a potřebují nosit speciálně tvarované boty. Jak ale ukazuje třeba zdravotní obuv Santé, je vhodná pro každodenní nošení a mohou si ji skutečně pořídit všichni. Jde totiž především o prevenci, abyste v budoucnu nemuseli řešit potíže se špatným držením chodidel, častými otoky a puchýři, vbočenými palci a řadou dalších obtíží, jež jsou spojené s nošením nevhodné obuvi.

Jak poznat kvalitní zdravotní obuv?

Obuv Santé představuje zajímavou kombinaci estetiky se zdravotně nezávadnými modely bot. Dá se využít doma, ve volných chvilkách při procházkách po městě, ale i do práce. Je tvarovaná tak, aby dávala dostatečný prostor prstům u nohou. To bývá hlavním rysem zdravotní obuvi ve srovnání s klasickými variantami bot, v nichž se prsty často velmi tísní, což logicky vede k nepříjemnému pocitu a tvorbě puchýřů, případně vzniku různých vážnějších onemocnění.

Zdravotní obuv je vhodná také z důvodu ideálního kopírování pohybů chodidel během chůze. Nohy jsou v nich dokonale ohebné, takže nedochází k jejich přílišnému zatěžování, což se projeví zejména při delší chůzi, kdy vás nebudou zbytečně bolet.

U zdravotní obuvi se nesetkáte s vysokými podpatky. Ty jsou totiž faktorem, který způsobuje zdravotní komplikace u nohou. Ženy, jež nosí boty s vysokými podpatky, si dříve či později stěžují na bolesti nohou a od nich vedoucí problémy s páteří a zády. Vznikají rovněž charakteristické vbočené palce. Zdravotní obuv využívá pouze decentní podpatky tak, aby chodidla byla vždy v přirozeném úhlu vůči podrážce.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*