Salátová okurka – proč je konzumovat?

Salátovou okurku přidáváte do salátů, tvoříte z ní salát a případně ji přidáváte jako oblohu ke klasickému jídlu. Na první pohled obyčejná salátová okurka umí pro lidské zdraví udělat opravdu spoustu věcí, dokonce víc, než vůbec tušíte. Neváhejte jí proto zařadit do svého jídelníčku pravidelně. Co všechno může jednoduchá salátová okurka pro vaše tělo udělat? Podívejte se na následující přínosy.

Contents

Dostatečně hydratuje

Jestliže máte problémy s pitným režimem, pak je určitě dobré pravidelně konzumovat salátovou okurku. Obsahuje totiž až 90 procent vody, čímž hydratuje vaše tělo. Dejte si pravidelně okurkový salát nebo plátky okurky k jídlu a budete mít přísun tekutin zajištěn.

Umí uklidnit podrážděnou pokožku

Máte-li podrážděnou pokožku například od sluníčka, pak přiložte slupky od okurky na postižené místo. Bolí vás hlava? Vyzkoušejte totéž. Jestliže máte kruhy pod očima, pak si na ně položte plátek okurky a nechejte chvíli působit. Blahodárné účinky pomohou otokům splasknout.

Odplavuje toxiny z těla

Salátové okurky umí povzbudit ledviny v jejich činnosti a díky tomu se lépe a rychleji odplavují škodlivé látky a toxiny z těla ven. Je skvělým pomocníkem pro všechny, kteří trpí dnou nebo revmatismem.

Spousta vitamínů a minerálů

V salátové okurce se také ukrývá mnoho vitamínů, například vitamín A, B nebo C. Pro tělo a pleť je vhodný zejména draslík nebo hořčík, které prospívají pleti a zajistí pružné a krásné vlasy.

Pomocník při hubnutí

Okurky jsou skvělým pomocníkem při hubnutí, protože mohou tělo hydratovat. Kromě toho obsahují asi jen šestnáct kalorií na sto gramů, což je skvělé. Jednoduše je můžete přidat do nejrůznějších salátů, připravit můžete okurkovou polévku. Dokonce se okurka dává často do vody, aby oživila její chuť.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*