Malováním proti stresu!

Chcete se zbavit stresu a špatné nálady jinak než pomocí sklenky vína či prášků? Vyzkoušejte malování, kreslení a vybarvování! Vytáhněte z šuplíku pastelky a začněte. Vybarvování opravdu není jen pro děti!

Jak dát odpočinou svému mozku a zbavit se stresu snadno a rychle? Návod je jednoduchý – začněte malovat. Neustálé zírání do počítače, na televizi nebo do mobilního telefonu naše tělo vyčerpává. A věřte, že u telefonu, který celý den používáte nebo u počítače, do kterého celý den koukáte, se již neodreagujete. Váš mozek si odpočine při malování, zbavíte se stresu a alespoň na chvíli zapomenete na starosti.

crayons-1445057_640
Omalovánky proti stresu!

Dětské omalovánky nechte dětem…

Samozřejmě, dětské omalovánky s princeznou Růženkou a medvídkem nechte dětem. Pro vás je tu něco lepšího v podobě omalovánek pro dospělé. Na trhu je v dnešní době k sehnání opravdu mnoho kousků a věřte, že nebudete vědět, které si vybrat. Oblíbené jsou navíc i mandaly, kde můžete taktéž popustit uzdu své fantazii. Mozek při malování pracuje jinak, zapojuje se přirozeně jeho pravá hemisféra, a pokud se do práce opravdu položíte, uvidíte, že zapomenete i kolik je hodin. Není se proto čemu divit, že se takto odreagovávají už snad všude v Evropě či Americe.

Ořezat pastelky a jde se na věc!
Ořezat pastelky a jde se na věc!

Rozvíjejte zase jemnou motoriku i smysly

Vymalovávat malé obrazce bez přetáhnutí může být pro někoho ze začátku zase oříšek. Však jemnou motoriku v tomto provedení jste určitě netrénovali od základní školy, ruku na srdce! Uvidíte, že se ale zlepšíte. Malováním aktivujete různé části mozku, které souvisí nejenom se zmíněnou motorikou, ale také smyslovým vnímání a tvořivostí. Věděli jste, že vybarvování omalovánek a různých tvarů (především mandal) použil jako relaxační techniku již známý psycholog Carl Gustav Jung?

A co všechno lze vybravovat? Vybírat můžete z různých květinových zahrad, tajemných lesů, podmořských hlubin, tajemných vitráží i různých mandal. Na trhu toho najdete opravdu spoustu. Tak se tem antistresovým omalovánkám pro dospělé už oddejte taky. Zkuste to!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*