Hazardní hry – výherní automaty

Když se řekne výherní automat, určitě se každému vybaví ona skříň s displejem a ovládacími prvky na čelní stěně, která se objevovala téměř v každém kasinu, herně a některých barech a dokonce i sem tam v nějaké restauraci.

Hra na automatu je hazardní, jde u ní o to, že hráč vkládá určitý obnos peněz za účelem vyhrát a svůj klad mnohonásobně zúročit, ovšem automaty jsou nastaveny tak, aby se to nestávalo příliš často.

 

Herní automaty si můžeme rozdělit do tří skupin:

  • klasické mechanické výherní hrací přístroje (VHP)
  • digitální automaty s dotykovou LCD obrazovkou
  • videoloterijní terminály (VLT)

Jak fungují VHP? U nich jsou nejdůležitější kotouče, ty se po stisknutí tlačítka začnou otáček a zastaví se po určitém časovém úseků, který určí sám software automatu. Pokud je zaznamenána kombinace tří stejných symbolů ve vodorovné nebo úhlopříčné řadě, hráč vyhrává. Digitální automaty fungují na stejném principu, jediný rozdíl je v nabídce her, ta je u nich větší. A v neposlední řadě VLT, ty jsou podobný jako digitální automaty, ale mají širší propojení sítě a jsou napojeny na online centrální systém, ten pak řídí průběh hry. Hráči na nich mohou hrát jen s vyššími sázkami, to od sebe odvozuje i možnost výhry, která je pak v řádu milionů. Zisky z VLT plynou Ministerstvu financí, což u obyčejných automatů není, tam jde zisk obcím.

V současnosti dnešní vláda upravuje legislativu, výherní terminály se tak postupně v různých obcích ruší. Podmínky pro povolení a řád provozu výherních terminálů můžete najít zde. Ovšem obliba her na automatech i tak neklesá, možností online her na internetu je nesčetné množství.

Pokud nechcete hrát hazardní hry, ale jen hry pro zábavu, tak doporučuji Goodgame Empire, nebo Big Farm.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*