Poradíme, jak vybrat šicí stroj

 

Šicí stroje zažívají renesanci. Po jejich lehkém úpadku, se dnes znovu objevují tendence šít si vlastní oblečení nebo alespoň vylepšit již koupené kousky. Za touto snahou stojí touha po originalitě a pocitu jedinečnosti, který chce mít každý z nás. Jenže jak to udělat, aby výsledek nebyl spíše ostudou? Budete potřebovat šikovnost a hlavně kvalitní stroj, který vás přiblíží k vytvoření krásně vypadajícího výsledku. Poradíme vám, jak postupovat při výběru šicího stroje a kde se vyplatí ho nakupovat.

Výběr podle účelu použití

Prvním filtrem při výběru je to, jakému šití se budete věnovat. Jestli je vaší hlavní zábavou patchwork, budete potřebovat trochu jiný přístroj, než pro běžné šití nebo vyšívání. Nejdříve si tedy rozmyslete, na co hlavně budete šicí stroj používat a až potom se pusťte do konkrétního výběru.

Neutopte se v nabídce a nechte si poradit

I přesto, že už víte, čemu se budete věnovat, nemusí vám to se samotným výběrem příliš pomoci. Nabídka je široká a existuje hodně typů šicích strojů. Každý z nich má rozdílné parametry. Usnadněte si práci a nechte si poradit na stránkách prodejce. který vám doporučí nejlepší řešení. Na vás už zůstane filtrace nabídky podle ceny nebo specifických požadavků.

Vyzkoušejte, než nakoupíte

Předtím, než si radostně objednáte nový šicí stroj, je dobré ho vyzkoušet. Kvalitní šicí stroje nejsou úplně malou investicí a je dobré při jejich výběru nic nepodcenit. Navštivte některý ze schowroomů, kde všechno uvidíte na vlastní oči a vybraný typ si budete moci dokonce vyzkoušet. Při zkoušení zjistíte, jestli nepotřebujete větší nebo naopak menší stroj. Kromě toho přijdete i na to, jaké doplňky je dobré pořídit, a objevíte novinky, které vám značně ušetří práci a zlepší výsledek.

Výhody nákupu přímo od výrobce

Rozdíl oproti nákupu v obyčejném obchodě je především ten, že u výrobce máte jistotu skladových zásob. Rychlé doručení a výhoda dopravy zdarma od 2 420 korun usnadňuje nákup. Využít můžete i večerní dopravu nebo doručení v sobotu podle podmínek dopravce. Součástí objednávky průmyslových šicích strojů je i odborné školení. V případě, že si aktuálně nemůžete dovolit uhradit celou částku najednou, je možné nakoupit šicí stroje na splátky.

Profesionální servis nejen v záruce

Důležitou součástí nákupu každého stroje by mělo být to, jestli je k němu poskytován servis. Při nákupu od českého výrobce máte jistotu, že v období záruky je odvoz, oprava a následné dovezení šicího stroje zcela zdarma. Snadné je i vyřízení servisu mimo dobu záruky. Správná oprava je totiž klíčovým bodem pro stálé dokonalé fungování zařízení. V žádném případě se nepokoušejte vzniklé problémy řešit sami a provádět amatérské opravy.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*