Zastínění přesně podle vlastních představ

Jedním z nejoblíbenějších typů zastínění se v poslední době stávají žaluzie. Nejčastěji se s nimi setkáváme v kancelářských prostorách, případně ve školních budovách a aulách. Stále více však pronikají i do běžných interiérů domácností. Důvodů pro vzrůstající oblibu najdeme hned několik. Velice dobře se hodí do jakéhokoliv moderního bytu, jsou vkusné, a proto plní nejen svoji praktickou funkci, ale zároveň vyhovují i po stránce estetické. Pomocí kuličkového řetízku můžeme regulovat sklon jednotlivých lamel a tudíž si zvolit přesnou intenzitu světla, která nám vyhovuje. Ovládací mechanismus slouží nejen k natáčení, ale i celkovému spouštění a vytahování žaluzií.

Rolety proti slunci i úniku tepla

V minulosti bývaly hojně využívány rolety. Tehdejší látkové rolety však s těmi, které běžně dostaneme na trhu dnes, nemají mnoho společného. Snad jenom způsob použití a stahování. Ačkoliv i zde došlo k rapidnímu pokroku. Můžeme zvolit mechanické ovládání klikou nebo elektrické s pomocí motůrku. Rolety působí velice pěkným dojmem, vyrábí se v bílé, šedé a béžové barvě, kterou snadno zkombinujeme s jakýmkoliv jiným i výraznějším odstínem. Základním materiálem pro výrobu rolet je komorový plast či hliníkový profil s pěnovým vnitřkem.

Rolety v několika provedeních

V průběhu teplých letních měsíců se řada majitelů nemovitostí rozhodne pro výměnu starých oken. Spolu s montáží nových oken je vhodné rovnou zabudovat nadokenní plastovou roletu. Tento typ je viditelný z vnitřní strany, z vnějšku ji lze zakrýt omítkou. Pokud se rozhodneme pořídit tento způsob zastínění do již osazeného okna, je vhodnější použít předokenní roletu. Nejčastěji používaným typem se jeví předokenní zaomítací roleta, jež kromě požadované ochrany před nežádoucím světlem nabízí i tepelnou izolaci. Tento druh působí nejlépe i po stránce estetické, neboť není viditelný zvnějšku, ani zevnitř.

Díky široké nabídce stávajících bytových doplňků se není třeba nikterak omezovat. Pokud plánujete rekonstrukci či modernizaci stávajícího bydlení můžete si vše naplánovat podle vlastních představ a výsledný dojem ještě umocnit prostřednictvím žaluzií podle vašich snů.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*