Nauč se sám. Na internetu!

Mladí lidé, kteří vyrůstají v době internetu, si vůbec neváží možností, které jim poskytuje. Mají vždy všechny informace pěkně v kapse a kdo je zvídavý, má neomezenou šanci se vzdělávat. Vygooglit se dá spousta materiálů – prezentace, videa, textové návody atd. Úplně nejlepší variantou jsou však připravené online kurzy, které vás prostě donutí pokračovat, když už jednou začnete.

Nejvíc vzdělávacích portálů je bohužel v angličtině, a pokud se máte učit o něčem novém a ještě v jazyce, který pořádně neznáte, level náročnosti hned stoupá. České alternativy existují také, jsou však méně známé. Příkladem budiž portál VímVíc.cz, který v současné době nabízí online kurzy ve 13 různých kategoriích.

Co všechno se dá naučit online?

Prakticky cokoliv, co vás napadne, ale největší zájem o online výuku bývá v oborech, které mají něco společného s internetem, technologiemi, programováním, designem, online marketingem a IT. Svým uživatelům vychází s těmito obory kurzů vstříc také VímVíc.cz.

Co vyzkoušet?

Lidé využívají online kurzy ze dvou důvodů. Buď se chtějí dozvědět něco o konkrétním tématu, nebo se chtějí dál rozvíjet, naučit cokoliv. Pokud jste ten druhý případ, máme pro vás pár tipů.

Mezi nejoblíbenější kurzy na VímVíc.cz patří kurz Excel a podobné týkající se nezbytných počítačových dovedností. Jedna z absolventek o něm například píše, že se za tři hodiny tohoto kurzu naučila více než za půl roku ve škole. Ve všech kurzech platí, že ve velmi krátkém čase získáte rozsáhlé znalosti. Jsou postavené tak, aby byly co nejefektivnější.

Podobně funguje kurz Facebook reklama pro začátečníky, který slibuje, že vás naučí vytvářet reklamu na modré sociální síti už za dvě hodiny. Pak proniknete hlouběji do Business Manageru a vyhodnocování reklam.

Do třetice můžeme jen doporučit kurz s názvem Jak prodávat eBook. Zjistíte, že napsat a propagovat elektronickou knihu vlastně není až tak těžké, když víte, jak na to. Jsou to pak jednoduše vydělané peníze, kurzovné se vám velmi brzy vrátí.

Jdete do toho? Chce to trochu motivace a hlavně se nevzdat v půlce. To ale u VímVíc.cz rozhodně nehrozí. Jakmile se do vzdělávání jednou ponoříte, pokroky přijdou tak rychle, že znudění určitě nebudete.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*