Jak poznat seriózního prodejce a poctivý autobazar

Pokud zvažujete koupi ojetého vozu, a obzvlášť pokud s ním dosud nemáte žádné zkušenosti, můžete mít určité obavy. Co když mi prodají nějaký vrak? Co když koupím auto nad cenou? Co když dám do následných oprav dvakrát tolik, než do jeho pořízení? To jsou základní otázky, které se většině potenciálních kupců ojetých aut honí hlavou.

Výběru vozidla, stejně jako výběru autobazaru, byste skutečně měli věnovat patřičnou pozornost a neměli byste nic zanedbat. Pokud však budete ve výběru dostatečně důslední a zejména, pokud zvolíte seriózní autobazar, nemusíte se příliš bát.

V opravdu seriózním autobazaru byste se totiž měli o kupovaném automobilu dozvědět opravdu vše, včetně jeho případných vad. Příslovečné kupování zajíce v pytli by vám tedy hrozit nemělo. Ptáte se, jak se takový solidní autobazar pozná? Nebojte, není to tak těžké.

Seriózní prodejce by vám měl ověřit původ vozidla. Buď na vlastní pěst nebo za využití služeb společností Car Detect či Cebia. Dále by vám měl takovýto prodejce ojetý vůz prodat se zárukou a platnou STK. Výhodou je také členství v Asociaci Prodejců Použitých Automobilů. Zmíněné podmínky splňuje například pražský autobazar Auto Vyhybka. A pokud vám to nestačí, nechte vůz prověřit vlastním automechanikem. Profesionální autobazary, které nemají co skrývat, by vám to měly bez řečí umožnit.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*