Nakupujte dálniční známku pouze od prověřených prodejců

Chystáte se vyrazit na letní dovolenou a potřebujete koupit dálniční známku? Vyvarujte se chyb a ušetřete za nákup dálniční známky stovky korun.

Ušetřete za dálniční známku

Ceny se v posledních letech neustále zvyšují a ani dálniční známky se zdražení v tomto roce nevyhnuly. Od března si řidiči připlatí řádově o stovky korun. Na internetu je možné najít hodně stránek, kde si lze elektronickou dálniční známku zakoupit. Ale mnohdy nabízejí předražené dálniční známky, kdy si nepozorní řidiči připlatí i stovky korun navíc.

Nové ceny dálničních známek

Chcete-li si na českých cestách ušetřit čas a peníze, nejvýhodnější trasa vás povede přes zpoplatněné dálnice a rychlostní silnice. Poslední únorový den bylo možné zakoupit dálniční známku za nižší cenu, například roční dálniční známka vyšla na 1 500 korun. Jenže mnozí řidiči potřebují dálniční známku jen zřídka, proto využívají raději alternativy oproti ročním kuponům. Cena se odvíjí od délky platnosti a počátek platnosti je možné odložit až o 30 dní. S předstihem si tak svou dálniční známku můžete zakoupit online a její platnost si pak upravit dle vašich potřeb.

Od letošního března nenastaly změny pouze v cenách za elektronické dálniční známky, ale také v jejich délce. K dispozici je nově denní dálniční známka, kterou u nás zakoupíte za 350 korun. Pozor, v tomto případě se nejedná o platnost kuponu na 24 hodin, ale na jeden kalendářní den. Pokud vyrážíte na dovolenou, nejvýhodnější variantu pro vás představuje 10 denní dálniční známka, kterou zakoupíte za 470 korun. Vyrážíte-li na delší dovolenou, ideální pro vás pak bude měsíční dálniční známka za 630 korun.

Ekologické automobily mají dálniční známky ještě levnější

Pokud máte automobil poháněný na plyn (LNG nebo CNG), platí pro vás zvýhodněná cena. Denní kupon stojí 200 korun, desetidenní 230 korun, třicetidenní 310 korun a roční 1350 korun. U vozidel plug-in hybrid (tedy hybrid do zásuvky) je cena za dálniční známky ještě nižší, denní stojí 150 korun, desetidenní 160 korun, třicetidenní 200 korun a roční pak 770 korun.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*