Připravte bazén na koupací sezónu! Už je nejvyšší čas.

Léto je za rohem a s ním přichází i čas otevřít bazénovou sezónu! Ale ještě dřív, než budete moci poprvé skočit do bazénu je potřeba ho pořádně vyčistit a připravit.

Contents

1. Vyčistěte bazén

Od loňského roku se v bazénu usadilo velké množství nečistot. Pokud máte v bazénu vodu, začněte tím, že ji odčerpáte. Poté odstraňte nepořádek a důkladně vyčistěte veškeré nečistoty ze stěn i dna bazénu. K tomu můžete použít speciální bazénové kartáče nebo rovnou vysokotlaký čistič, pokud ho máte.

2. Zkontrolujte vybavení

Prohlédněte filtrační systém a čerpadla, zda nejsou nijak poškozené a fungují, jak mají. Podle potřeby vyměňte nebo vyčistěte filtry do bazénu. Při jejich výměně si dávejte pozor, abyste pořídili pouze takový, který je určený pro váš typ filtrace. Špatná velikost či typ můžou znemožnit jejich správnou funkci. V případě, že máte pískovou filtraci, pravděpodobně bude nutné vyměnit i filtrační písek.

3. Napusťte vodu

Jakmile je bazén čistý a filtrace připravena, můžete začít napouštět. Naplňte bazén do požadované hladiny. V průběhu napouštění můžete kontrolovat, zda bazén nikde neprosakuje a nikde není díra.

4. Ošetřete vodu

Zkontrolujte chemickou rovnováhu vody, zejména je důležitá hladina pH a chloru. K tomu jsou nejlepší testovací proužky. Použijte přípravky k dezinfekci a stabilizaci vody a poté ještě jednou zkontrolujte pomocí testovacích proužků, zda je voda vhodná ke koupání.

5. Zkontrolujte, že je vše bezpečné

Ujistěte se, že všechno vybavení, jako je zábradlí a schůdky, jsou důkladně upevněny a v dobrém stavu, aby nedošlo ke zbytečné nehodě. Zvlášť pokud máte malé děti. Ty raději nenechávejte kolem bazénu běhat bez dozoru.

6. Pravidelná údržba

Naplánujte si pravidelnou údržbu bazénu, aby zůstal čistý a bezpečný po celou sezónu. Sledujte kvalitu vody, pravidelně čistěte filtry do bazénu a odstraňujte nečistoty.

Prvotní příprava bazénu pro sezónu je trochu náročná, ale věřte, že se vám to vrátí v podobě křišťálově čisté vody a pohodového koupání. Tak na co ještě čekáte? Pusťte se do toho a připravte si svůj bazén na léto plné koupání a zábavy.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*