Můžete řídit skútr i s řidičákem pro skupinu B?

Pohráváte si s myšlenkou na pořízení obratného dopravního prostředku, který vám usnadní každodenní přesun po městě? Téměř ideální řešení představuje skútr. Nabízí se však otázka, jak je to s řízením skútru z legislativního hlediska. Můžete skútr řídit i bez řidičského oprávnění na motorku?

Dobrá zpráva je, že od soboty 19. ledna 2013 mohou skútr 125 řídit i držitelé řidičského oprávnění pro osobní automobil (skupina B). Do té doby bylo možné řídit pouze moped s konstrukční rychlostí do 45 km/h-1 nebo malý motocykl s objemem válců do 50 ccm. Řízení „stopětadvacítky“ s řidičským průkazem pro skupinu B má jen jediné omezení. Skútr musí mít automatickou převodovku.

Jaký je reálný přínos skútrů?

Novelizace zákona ulevila zahuštěné městské dopravě. Prodejci skútrů potvrzují, že objem prodejů stoupl až o stovky procent. Jakmile to počasí umožní, do ulic vyráží mnohem více jednostopých vozidel než v minulosti.

Hrdí majitelé skútrů si nejvíce pochvalují snadné řízení, obratnost a v neposlední řadě i nízké provozní náklady. Jezdit po městě v průměru do 3 litrů na sto kilometrů je přeci jen mnohem levnější než jízda osobním automobilem.

snamanatomas.cz_kentoya_cz_01
Skútr Kentoya Moto VIKING 125 4T

Pro kterou značku se rozhodnout?

Pokud jste se rozhodli, že do skútru „půjdete“, budete se muset rozhodnout pro konkrétní značku. Výrobci se v posledních letech zlepšili a v rámci tvrdého konkurenčního boje průběžně zvyšují kvalitu strojů. Z hlediska poměru ceny a kvality je jasnou volbou Kentoya. Výrobce je na českém trhu přes 21 let (nejdéle ze všech značek) a ročně uvádí na trh nové modely skútrů. Mimo jiné vyrábí také elektrokola.

snamanatomas.cz_kentoya_cz_02
Skútr Kentoya MOTO DARKNESS 125 4T

Skútry značky Kentoya disponují moderní technikou, jsou spolehlivé a navíc stylové. V nabídce nechybí populární retro modely ani skútry s ultramoderním designem. Díky rozsáhlé servisní síti a dostupným náhradním dílům vás tato značka nikdy nenechá na holičkách.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*