Můžete řídit skútr i s řidičákem pro skupinu B?

Pohráváte si s myšlenkou na pořízení obratného dopravního prostředku, který vám usnadní každodenní přesun po městě? Téměř ideální řešení představuje skútr. Nabízí se však otázka, jak je to s řízením skútru z legislativního hlediska. Můžete skútr řídit i bez řidičského oprávnění na motorku?

Dobrá zpráva je, že od soboty 19. ledna 2013 mohou skútr 125 řídit i držitelé řidičského oprávnění pro osobní automobil (skupina B). Do té doby bylo možné řídit pouze moped s konstrukční rychlostí do 45 km/h-1 nebo malý motocykl s objemem válců do 50 ccm. Řízení „stopětadvacítky“ s řidičským průkazem pro skupinu B má jen jediné omezení. Skútr musí mít automatickou převodovku.

Jaký je reálný přínos skútrů?

Novelizace zákona ulevila zahuštěné městské dopravě. Prodejci skútrů potvrzují, že objem prodejů stoupl až o stovky procent. Jakmile to počasí umožní, do ulic vyráží mnohem více jednostopých vozidel než v minulosti.

Hrdí majitelé skútrů si nejvíce pochvalují snadné řízení, obratnost a v neposlední řadě i nízké provozní náklady. Jezdit po městě v průměru do 3 litrů na sto kilometrů je přeci jen mnohem levnější než jízda osobním automobilem.

Můžete řídit skútr i s řidičákem pro skupinu B?
Skútr Kentoya Moto VIKING 125 4T

Pro kterou značku se rozhodnout?

Pokud jste se rozhodli, že do skútru „půjdete“, budete se muset rozhodnout pro konkrétní značku. Výrobci se v posledních letech zlepšili a v rámci tvrdého konkurenčního boje průběžně zvyšují kvalitu strojů. Z hlediska poměru ceny a kvality je jasnou volbou Kentoya. Výrobce je na českém trhu přes 21 let (nejdéle ze všech značek) a ročně uvádí na trh nové modely skútrů. Mimo jiné vyrábí také elektrokola.

Můžete řídit skútr i s řidičákem pro skupinu B?
Skútr Kentoya MOTO DARKNESS 125 4T

Skútry značky Kentoya disponují moderní technikou, jsou spolehlivé a navíc stylové. V nabídce nechybí populární retro modely ani skútry s ultramoderním designem. Díky rozsáhlé servisní síti a dostupným náhradním dílům vás tato značka nikdy nenechá na holičkách.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*