Čtyři aplikace k úpravě fotografií na Androidu

Mobilní telefon má v dnešní době každý po ruce a fotí s ním nejenom rodinné výlety, ale i dovolené nebo setkání s přáteli. Mnoho lidí chce své fotografie také v telefonu rovnou upravit a publikovat na sociálních sítích, případně zaslat rovnou k vyvolání pro rodinné album. Jaké aplikace na to použít?

  1. Prisma

Poměrně novou aplikací pro operační systém Android je aplikace Prisma, která se nyní stala trhákem na sociálních sítích. Pomocí jednoduchých efektů můžete fotografii přetvořit například do malovaného obrazu. Nevýhodou je, že výstupní formát fotografie bude vždy čtvercový s logem aplikace. Výsledky ale mohou mnohdy brát dech.

Upravit fotky na mobilu nemusí být dřina!
Upravit fotky na mobilu nemusí být dřina!
  1. Instagram

Sociální síť i aplikace do telefonu se spoustou filtrů. Od posledních aktualizací navíc není povinnost fotografii oříznout do čtvercového formátu a publikovat můžete i fotografie jiných rozměrů. K dispozici máte nepřeberné množství filtrů. Navíc můžete provádět i základní úpravy, jako je například úprava jasu, kontrastu či zvýraznění. Publikované fotky se vám ukládají do telefonu a není problém je kdykoli opětovně otevřít.

  1. Snapseed

V našem výčtu nesmí chybět ani appka přímo do Googlu. Umožňuje již pokročilejší úpravy fotografií, při kterých je využíváno hlavně gest. Ze začátku možná trochu nezvyklé, ale po chvíli již naprosto intuitivní. Bez problémů upravíte jas či kontrast, nahodíte filtr ale i vyretušujete tvář či odstraníte nechtěné objekty.

Upravit selfie a hned vystavit!
Upravit selfie a hned vystavit!
  1. Air Brush

Poslední aplikace potěší milovníky selfie fotografií. Air Brush vám totiž umožní pohodlně upravit hlavně selfie fotografie a třeba se i krapet vylepšit. Problémem není vyhlazení kůže, bělení zubů nebo zahlazení kruhů pod očima a mnoho dalšího. Prostředí je navíc velice snadné a intuitivní. Přidejte si na seznam!

Kouzlit s fotografiemi se dá zkrátka dobře i na chytrém telefonu, tak to vyzkoušejte!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*