Kvalitní chiptuning je více, než jen software

Jakmile se řekne mezi motorovými nadšenci slovo „chiptuning“ všichni okamžitě zbystří. Někteří budou kroutit očima a jiní uvítají nové téma k hovoru. Za těch pár let na trhu, co tuning motoru funguje, si získal mnoho nadšenců, ale i odpůrců.

Strana odpůrců však vzniká především z neznalosti problematiky a nebo z vlastních špatných zkušeností. Kvalitní chiptuning totiž není jen o kvalitním software, ale je zapotřebí toho udělat mnohem více. Je tedy důležité požadovat kvalitní služby, které obsahují komplexní správu úpravy motoru.

Co očekávat od servisu se zaměřením na chiptuning

autoU většiny poskytovatelů služeb o zvýšení výkonu motoru, se setkáte s jednoduchým přístupem. Přijedete s vaším automobilem, mechanik stáhne software z auta, upraví vše potřebné a je hotovo. Svým způsobem tento postup není vyloženě špatný a úprava může být provedena dobře. Tedy, že byla provedena na originálním softwaru. To však neznamená, že bude vše fungovat jak má.

Součástí každé úpravy motoru, by měla být diagnostika motoru, včetně zkušební jízdy. Jedině tak získáte komplexní služby v oblasti chiptuning Praha.

Co očekávat u profesionálů

V první řadě, je důležité problém co očekáváte od úpravy a zvýšení výkonu motoru. To v sobě zahrnuje informace o vašem stylu jízdy nebo jaké nastavení preferujete. Tyto informace zajistí přípravu softwaru přesně podle vašich požadavků. Ne vše se totiž odráží na samotném výkonu motoru.

kalkulackaNásleduje kontrola jízdních vlastnosti a stav automobilu. Mechanik zkontroluje všechny důležité parametry, které je zapotřebí znát k úpravě motoru. Po všech testech se provede záloha softwaru. Pro případ, že byste chtěli vrátit původní nastavení. V posledním bodě se provede nainstalování upraveného softwaru a zkontrolování výsledků.

Veškeré výsledky a změny by měli být zaneseny do dokumentace, která by měla být na konci úprav předána do vašich rukou. Máte tak přehled o všech změnách, které se provedli na vašem voze.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*