Jarní detox – upravte svůj jídelníček

Na jaře má spousta začít hubnout ve velkém. Ono se to docela nabízí, v zimě jste povětšinou zalezlí doma, v tichu a také se při večerním sledování televize čas od času stane, že si dáte pytlík brambůrků nebo třeba tabulku čokolády. Na jaře máte tendenci začít víc hubnout. A s tím přichází také skvělá šance pro pročištění celého organismu. Zkrátka šance pro detox.

Generální úklid nejen doma

Plánujete na jaře takový ten klasický generální úklid? Uklidit i tam, kde běžně nedosáhnete, pořádně vysajete, umyjete okna a vyperete záclony. Takový generální úklid by se hodil také vašemu organismu, příprava na jaro a léto. Detox tělo zbaví škodlivých látek a toxinů. Získáte tak novou energii, budete se cítit lépe a projeví se to také na vaší pleti.

Detox není hladovka. Pozor na to, detox neznamená, že odteď budete sedět několik dní o hladu, pijete jen vodu a hlady už šilháte. Jde o proces, během kterého se z těla rychleji odplavují toxiny a to z krve, plic, jater, ledvin, tlustého střeva či lymfatického systému. Má za cíl pomoci vám odstranit zimní kilogramy a nastartovat imunitní systém. Pozor, neznamená to, že díky detoxu zhubnete několik kilogramů bez pohybu!

Co je dobré pít a jíst při detoxu?

Ideální je takové jídlo, které je zdrojem antioxidantů, vlákniny a vitamínů. Tedy zaměřte se zejména na ovoce, zeleninu, přílohy, které se dají lehce strávit, celozrnné potraviny, luštěniny, ryby a podobně. Naopak se úplně vyhněte červenému masu, sladkostem, zpracovaným jídlům, fast foodu nebo potravinám z bílé mouky.

Dobré je začít také pít různé bylinné čaje. Ranní kávu vyměňte za zelený čaj. Po celý den dbejte na pravidelnou konzumaci čisté neperlivé vody, ta pomáhá odstraňovat z těla všechny škodliviny. Myslete také na váš aktuální zdravotní stav, podle toho si svůj jídelníček upravte.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*