Jak vyléčit močový měchýř pomocí přírody?

I když už je jaro, občas bývá ještě chladno. Není radno toto počasí podceňovat. Může se totiž objevit nachlazení, nemoc nebo třeba také zánět močového měchýře. Na ten trpí povětšinou ženy. Jde o nepříjemné onemocnění, které se projevuje bolestivostí. Chcete zánět močového měchýře léčit?

Contents

Vyzkoušejte přírodu

Zánět močového měchýře může být u někoho dokonce chronický. Doprovází ho bolest v podbřišku, pálení při moření a někdy se také objevuje krev v moči. Nástup bolesti je velmi rychlý. Nejste si úplně jistí, jestli chcete sáhnout po lécích? Můžete vyzkoušet sílu přírody. Přinášíme několik tipů, které vám mohou pomoci.

Zaměřte se na příjem tekutin

Pitný režim je důležitý pro správné fungování lidského těla. A právě nedostatek pitného režimu může být jedním z důvodů oslabeného močového měchýře. Aby zánět ustoupil, je dobré jej pravidelně proplachovat, ideálně bylinkami. Konzumujte tedy urologické čaje nebo čaj z jitrocele, řebříčku nebo medvědice. Je dobré je popíjet minimálně dvakrát denně.

Vyhněte se cukrům

Jestliže se u vás zánět močového měchýře objevuje pravidelně, pak je možné že je u vás chronického původu. Hlídejte si proto příjem cukrů. Jeho nadbytek může zvýšit předpoklad pro vznik vápenatých kamenů. Snižte konzumaci cukrů a raději do své stravy přidejte vlákninu, která se hodně vyskytuje například v mandlích nebo sušeném ovoci. Přidat do stravy můžete také dýňová semínka, která jsou močopudná.

Klasika jménem brusinky

Pro klasickou léčbu zánětu močového měchýře slouží brusinky, které jsou oblíbeným lékem. Můžete je konzumovat sušené, popřípadě si pořiďte kapsle. Dobrou alternativou je pořídit si také stoprocentní brusinkovou šťávu (denně vypijte minimálně 3 deci). Podobný účinek jako brusinky mají také borůvky, podle nedávných výzkumů.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*