Dostat se dovnitř iPhonu je umění. Nezvládne to každý

Prorazit brány iPhonu je obtížnější, než by se na první pohled mohlo zdát. Brání vám v tom nejen skryté šroubky, ale také pohrůžka ztráty záruky.

iPhone je tajemné a krásné zařízení. S každým novým modelem přináší něco nového. Vždy se posune o krůček před konkurenci a nabídne vlastnosti, které mohou ostatní závidět.

Uzavřená platforma

Kouzlo celé platformy od Applu je především v jeho uzavřenosti. Vždyť na mobilním trhu existují jen dvě platformy, přičemž jen jedna z nich je téměř dokořán otevřená. Na Androidu si můžete dělat doslova co chcete. Aplikace procházejí jen zevrubým prozkoumáním, a pokud neprojdou kontrolou, můžete je stále vydat alternativně. Celý ekosystém je navíc otevřený, což nahrává výrobcům telefonů, kteří v drtivé většině tento operační systém podporují.

Úplným opakem je Apple. Jeho politika je striktní. Na svoji platformu si pustí jen toho, kdo se jim zlíbí. Kdo neprojde kontrolou, ten má prostě smůlu. Na iOS si ani neškrtne. Ostatně celé zařízení je uzavřené a zapečetěné jako drahý poklad. Dostat se do jeho útrob je doslova umění. To se dá pochopit, pokud si ale chcete vyměnit umírající baterii, musíte zajít do odborného servisu.

Dovnitř se dostane jen odborník

Dovnitř se sice dostanete, ale chce to velké úsilí a odvahu. Při otevření a neodborné manipulaci totiž můžete okamžitě ztratit záruku. U starších zařízení ale tato podmínka zřejmě nehraje roli. iPhone 6S baterie tak může být v klidu vyměněna bez asistence odborníka. Pokud si tedy dokážete probít cestu do útrob zařízení.

Jestliže to nedokážete, výměna baterie iPhone 6S Praha od internetového obchodu iSwap.cz vám pomůže. V nabídce má celou řadu náhradních dílů nejen pro mobilní telefony značky Apple. Baterii tady pořídíte jen za pár stovek. A to je oproti servisu a nákupu přímo od certifikovaného servisu opravdu levná záležitost. Záleží ale jen na vás, jestli chcete riskovat se ztrátou záruky.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*