Chřipková sezona se blíží: jak posílit svou imunitu?

Pomalu ale jistě klepe na dveře období plné rýmy a kašle. Zkrátka se k nám mílovými kroky řítí chřipková sezona. Jak účinně posílit svou imunitu a odolat co nejdéle a možná i úplně všem nachlazením?

O tom, že ve zdravém těle je zdravý duch, se mluví už dlouho. Je tomu ale opravdu tak! Pohyb, sauna a masáže přirozeně podporují imunitní systém našeho těla. Výše zmíněné má navíc vliv i na naši psychiku. Věděli jste, že pro dobrou imunitu je potřeba mít péči i o duševní hygienu? Každodenní stres je pro chřipku výherní los.

wellness-285591_640

Zdravý vzduch a dost tekutin

V boji při chřipkách je důležitá hydratace těla. Denně se doporučuje vypít i dva litry tekutin. Nejvhodnější jsou různé čaje nebo nechlazené nápoje. Svou roli hraje i čistý vzduch v místnostech, kde se nacházíte. Pokud cítíte, že na vás něco leze, přidejte si doma do aromalampy borovici nebo eukalyptus. Proč? Spolehlivě ničí bakterie a viry.

Hlavně dost vitamínů

V neposlední řadě je potřeba dopřávat tělu dostatek vitamínů a stopových prvků. Pro tělo jsou totiž opravdu důležité. Do svého jídelníčku proto zařaďte dostatek ovoce a zeleniny. A nejen toho. Ořechy a luštěniny obsahují zinek, vitamin E a D i důležitý hořčík. Vitamín C zase naleznete v kiwi a citrusových plodech. Vysoký obsah různých vitamínů má také v poslední době oblíbený rakytník a kustovnice čínská. V případě že ovoce do svého jídelníčku z nějakého důvodu přeci jen zařadit nemůžete, navštivte lékárnu a kupte si alespoň vitamínové doplňky stravy.

fruits-82524_640

Mimochodem, věděli jste, že česnek je považován za přírodní antibiotikum?

A co ještě můžete udělat pro své tělo? Správně se oblékejte, abyste neprochladli! Mějte nohy v teple, dopřávejte si dostatek spánku, relaxujte, smějte se (smích léčí!) a otužujte se. Ale opatrně, ať z té snahy nechytíte chřipku.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*