5 nejčastějších otázek při výběru nosiče kol

Pokud se chystáte na cyklodovolenou plnou dobrodružství, ovšem ještě jste nevyřešili otázku přepravy jízdních kol, měli byste se poohlédnout po praktickém nosiči. Současný trh je rozmanitý a nabízí hned několik různých alternativ. V následujících řádcích vám prozradíme, na jaké otázky byste si měli nejprve odpovědět.

Contents

Existuje univerzální nosič, nebo je na každý vůz jiný?

Záleží především na tom, jaký druh nosiče kol zvolíte, protože některé jsou pro konkrétní typ automobilu, jiné jsou univerzální. Jestliže často měníte automobil, jako ideální volba se nabízí nosiče kol na tažné zařízení. Důležité však je, aby automobil disponoval tažným zařízením, není to totiž samozřejmost u každého vozidla.

Univerzální jsou víceméně i střešní nosiče, nicméně je lepší si zkontrolovat způsob uchycení. Pokud preferujete provedení na páté dveře, většinou se vyrábí přímo pro konkrétní model.

Jak upravuje zákon nosiče jízdních kol?

V podstatě v žádném zákonu není uvedeno nic o nosičích jízdních kol. Výjimkou tedy jsou nosiče na tažném zařízení, u nichž je žádoucí, aby byly vybaveny registrační značkou.

Mění nosič jízdní vlastnosti automobilu?

Trochu ano, protože nosičem kola je ovlivněno těžiště, ale i aerodynamika a zrychlení. Počítejte s tím, že zrychlení je pomalejší, dbejte zvýšené bezpečnosti také v zatáčkách.

Jak je to se spotřebou pohonných hmot?

U střešních nosičů kol dochází ke zvýšení spotřeby pohonných hmot, u variant na páté dveře či tažné zařízení je spotřeba takřka stejná, jako byste jezdili bez nosiče. Pamatujte, že spotřeba benzínu či nafty roste i v okamžiku, pokud na střechu vozidla umístíte střešní box.

Co je potřeba pro montáž?

Všechno potřebné je většinou součástí balení nosiče – příčníky i všechny prvky nosiče kol. Upevňují se na automobil pomocí U-profilu, respektive T-drážky.

Jestliže hledáte dobrou značku, která má v daném segmentu vynikající pověst, obraťte se na výrobce Thule. V jeho nabídce najdete střešní boxy, nosiče kol i další vybavení.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*